Na střeše své budovy zahájil ADLER Czech výstavbu unikátního solárního systému

17. 7. 2019

Výstavbu jednoho z nejmodernějších hybridních systémů v republice odstartovala v červnu společnost ADLER Czech v Ostravě.

Na střeše a plášti budovy skladového a logistického centra v Kunčičkách zahájila dodavatelská firma NWT montáž 947 fotovoltaických panelů. Specifické umístění 704 kusů polykrystalických křemíkových fotovoltaických panelů na střeše doplňuje 243 kusů monokrystalických tabulí na plášti budovy. Bez záběru pozemku tak firma realizuje inovativní energetický projekt, který je ojedinělý nejen v České republice. Unikátnost systému je ve spojení špičkových technologií spolu s moderním řídícím a monitorovacím systémem. Celkový výkon fotovoltaické elektrárny dosáhne 296 kWp, přičemž výkon jednoho panelu umístěného na střeše bude představovat 310 Wp, panelu na fasádě potom 320 Wp.

Na ploché střeše bude využita zátěžová konstrukce bez porušení hydroizolace. Instalované solární články doplní nadstandardní bateriový systém s celkovou kapacitou 230 kWh. Součástí elektrárny budou klasické on-grid měniče, které budou posílat vyrobenou energii do podružného rozvaděče v rámci objektu skladové haly. Dle projektu dosáhne využitelná kapacita 200 kWh, k tomu se přidají i baterie ve vysokozdvižných vozících. Roční výroba je předpokládána ve výši téměř 300 000 kWh. „Právě akumulace elektřiny se stane zálohou pro případ výpadku sítě a také vyrovnávacím prvkem pro vyhlazení odběrových špiček,“ vysvětluje výhody ředitel logistiky ADLER Martin Řehoř.

Ke zmíněné technologii bude vedle nabíjecích stanic pro vysokozdvižné vozíky instalována také rychlonabíjecí stanice pro elektromobil – DC nabíjení CHAdeMo+CCS s výkonem 30 kWH. Celková cena investice unikátního hybridního solárního systému dosahuje 15 milionů korun, dokončení je dle smlouvy naplánováno na polovinu srpna.

Komplex fotovoltaické elektrárny s nulovou produkcí emisí tak doplní loňskou třímilionovou investici do kondenzačních kogeneračních jednotek TOTEM 25, které zajišťují pro skladové prostory ekologickou výrobu elektřiny a tepla. Díky malé hmotnosti, nevelkým rozměrům a integrovanému katalyzátoru se tato technologie vyznačuje extrémně nízkými emisemi a je tak jednoznačně nejekologičtějším zařízením pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla na světě.

Společnost ADLER Czech, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je lídrem na trhu značkového reklamního textilu v České a Slovenské republice, v Evropě pak patří mezi přední dodavatele včetně segmentu pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. Charakter obchodního modelu firmy je striktní B2B založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už ve 25 evropských zemích. Roční obrat překračující 1,1 miliardy korun je výsledkem práce téměř 250 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje denní kapacitou více než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti ADLER podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.


Zdroj: Tisková zpráva, ADLER Czech zahájil výstavbu hybridního fotovoltaického systému s akumulací do baterií, ADLER Czech, a.s.