Načerpejte veggie inspiraci s novým e-bookem

31. 1. 2020

Uvažujete o tom, že budete jíst méně masa? Potřebujete inspiraci a impuls začít?

Pokud se zajímáte se o životní prostředí, udržitelnější životní styl a nejsou vám podmínky zvířat ve velkochovech lhostejné, tak se nemusíte stát ze dne na den vegany. Řešení pro vás může být reduktariánství neboli snižování konzumace masa a živočišných produktů.

Česká veganská společnost připravila e-book, který vám hravou a chutnou formou pomůže snížit vaši spotřebu masa, mléčných produktů i vajec. E-book si můžete stáhnout na webu ČVS.

Od snídaní po večeře. S novým e-bookem nebudete hlady nikdy

Autorka e-booku Jana Hajrová potvrzuje, že spousta lidí z jejího okolí si uvědomuje, jak nadměrná konzumace masa škodí na životnímu prostředí, ale přejít na rostlinnou stravu je pro ně z různých důvodů velmi náročné. „I když se tito lidé nerozhodnou žít plně vegansky, mohou usilovat o omezení spotřeby živočišných produktů – i reduktariánství má smysl,” sděluje Jana Hajrová. “Proto je náš nový e-book zaměřený na rostlinné inspirace včetně snídaní, svačin i dezertů pro naprosté začátečníky.”

Masný a mléčný průmysl je zodpovědný za více emisí než všechna světová letadla, vlaky, auta a lodě dohromady. Proč nezkusit něco nového? #VeggieInspirace

„Kromě receptů na chutná rostlinná jídla v něm pak čtenář nalezne i několik praktických rad, jak si přechod k rostlinnější stravě ulehčit,” doplňuje Jana Hajrová.

Redukujte hlavně kvůli sobě

„Zdravotní výhody spojené s omezením konzumace živočišných výrobků jsou dnes velmi dobře vědecky prokázané,” tvrdí výživová poradkyně Mgr. Pavla Široká. Dodává, že i pouhé snížení spotřeby masa výrazně pomáhá zlepšit zdraví. „Představte si to jako takové schůdky. Když si nedokážete představit, že budete vegetariány nebo vegany, tak vás i jakékoliv omezení masa posune k lepšímu zdraví.”


Zdroj: Česká veganská společnost (ČVS), člen Asociace společenské odpovědnosti. ČVS jako nezisková organizace usiluje o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.