Nadace Via hledá dobrá sousedství

25. 11. 2018

Nominujte na Cenu Via Bona ty, kteří mění své okolí k lepšímu.

Nadace Via otevřela příjem nominací do 22. ročníku Ceny Via Bona. I v letošním roce hledá inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti. Znáte někoho, kdo se stará o to, aby se v jeho okolí žilo lépe? Jednotlivce, skupiny, dobré firmy, srdcaře, kteří vytvářejí „dobrá sousedství“? Poděkujte jim nominací a inspirujte jejich činností i ostatní.

„Tématem letošního ročníku jsou dobrá sousedství. Nominovat na Cenu Via Bona můžete nejrůznější způsoby pomoci. Ty, kdo usnadnili život vážně nemocným či handicapovaným ve svém okolí nebo třeba přispívají k tomu, aby kvetly sousedské vztahy i veřejný prostor. Zkrátka všechny, kdo mění své okolí v lepší místo k životu,“ říká k 22. ročníku Ceny Via Bona Zdeněk Mihalco, programový ředitel Nadace Via.

Nominovat na Cenu Via Bona lze v pěti kategoriích. Mezi ně patří Srdcař a Mladý Srdcař, kategorie pro ty, kdo druhým pomáhají svým časem, energií či penězi. Firmy pomáhající ve svém okolí a podporující a rozvíjející sousedství nebo třeba celý region můžete nominovat do kategorie Dobrá firma. Kategorie Závěť pomáhá je určena těm, kdo ve své závěti pamatují na dobrou věc. Novinkou je kategorie Dárcovská výzva, do níž můžete nominovat jednotlivce i skupiny, dokázali k dobrým skutkům strhnout i své okolí.

Nominovat dobré skutky ze svého okolí můžete do 16. prosince 2018 na www.cenaviabona.cz.