Nadace Via pořádá workshopy, které učí děti a mladé lidi dobročinnosti 

13. 10. 2019

Nadace Via rozšířila filantropický program Dobro-druzi o workshopy. V letošním roce se nově mohou školní třídy či zájmové skupiny, které mají chuť pomáhat druhým, hlásit do filantropických workshopů.

Účastníci workshopů se seznámí se světem filantropie, zjistí, že pomáhat může každý z nich a že darovat lze kromě peněz také svůj čas, talent a energii. Během workshopu si tým společně vybere, komu bude pomáhat a naplánuje vlastní benefiční akci krok za krokem.

„V Nadaci Via se snažíme o individuální přístup k lidem, které podporujeme. Proto jsme rádi, že na workshopech máme prostor se věnovat vždy jen jednomu týmu. Na vzdělávacích seminářích, které pořádáme pro vybrané týmy, se věnujeme hlavně předání know how a networkingu a není tolik prostoru se věnovat potřebám jednotlivých týmů. I proto jsme přišli s workshopy,“ vysvětluje manažerka programu Dobro-druzi Kristina Papoušková.

V minulém ročníku programu Dobro-druzi byly workshopy povinnou součástí programu pro 15 podpořených týmů. Letos workshopovou nabídku mohou využít i skupiny, které nemají v plánu se do nového ročníku programu zapojit. Zájemci o workshopy se mohou hlásit od října až do konce roku 2019, stačí jen krátce představit tým a vysvětlit, proč chtějí pomáhat. Účastníci nemusí za workshopy nikam jezdit, vše proběhne u nich ve škole či klubovně.

Programem Dobro-druzi se snažíme v mladých lidech probouzet zájem o jejich okolí, vést je k pomoci druhým a aktivnímu občanství. Rádi bychom, aby dobročinnost, štědrost a starost o druhé přijali jako běžnou součást života, proto mladým ukazujeme, že to může být i radost a zábava,“ dodává Kristina Papoušková.

Dobro-druzi mají za sebou již 6. ročník a sedmý právě běží. V minulém ročníku se podařilo 15 týmům Dobro-druhů uspořádat 46 benefičních akcí, jejichž prostřednictvím vybrali včetně příspěvku Nadace Via 852 730 Kč. Za 6 let se stalo Dobro-druhy více než 1 200 dětí a mladých lidí, kterým se pro dobrou věc podařilo získat téměř 4 000 000 Kč. 85 % Dobro-druhů pokračuje v dobročinnosti dál.

Zájemci o workshopy se mohou hlásit do 31. 12. 2019. Více informací o programu Dobro-druzi najdete na: www.nadacevia.cz/dobro-druzi.

Program Dobro-druzi je financován z darů Human Garden a individuálních dárců Sanjiva Suriho, Dalibora Pecha, Evy Zelinkové, Františka a Jany Dostálkových, manželů Sýkorových, přispěvatelů do dárcovské výzvy Davida Bureše a Davida Neveselého a Ondřeje Fryce.


Zdroj: Tisková zpráva, Nadace Via pořádá workshopy, které učí děti a mladé lidi dobročinnosti, Nadace Via.