Nadační fond Simony Kijonkové věnoval v roce 2022 na charitativní aktivity téměř 4,5 milionu korun

Ze světa členů

4. 4. 2023

V roce 2022 věnoval Nadační fond Simony Kijonkové na podporu charitativních aktivit téměř 4,5 milionu korun. Během prvního roku své existence podpořil Fond částkou 2,9 milionu Kč více než 60 projektů zaměřených na pomoc lidí, a především dětí v nouzi. Fond ve spolupráci se Zásilkovnou a celou skupinou Packeta realizuje pro dobročinné organizace také dopravu zásilek za zvýhodněnou cenu. Celková hodnota poskytnuté dopravy byla 1,5 milionu korun.

„Nejvíce podpořených projektů v loňském roce bylo zaměřených na děti, do této oblasti směřovala částka přes 2 miliony. Nejčastěji náš příspěvek putoval na úhradu mzdových nákladů, ve druhé polovině roku pak v souvislosti s inflací přibylo žádostí i na úhradu zvýšených nákladů na nájemné a energie,“ říká ředitelka nadačního fondu Barbora Bachmeierová.

Fond si vzal pod svá křídla také koordinaci humanitární pomoci od Zásilkovny do válkou zasažené Ukrajiny. Spolu s humanitární organizací ADRA vypravil přes 35 kamionů s více než 700 tunami
materiální pomoci. „Hned na začátku války jsme se spojili právě s ADROU, se kterou jsme v minulosti již spolupracovali například na pomoci odstraňování následků ničivého tornáda na Moravě, a velice rychle nastavili funkční procesy tak, aby pomoc byla co nejefektivnější a rychlá. Naše spolupráce trvá nepřetržitě,“ doplňuje ředitelka fondu.

Nadační fond Simony Kijonkové oficiálně zahájil svou činnost na konci března 2022. Od té doby přijal více než 100 žádostí. Fond se orientuje na podporu neziskových organizací, a to v rámci stanovených 3 pilířů podpory: znevýhodněné děti, rodiče samoživitelé a technologie usnadňující život lidem v nouzi. Mezi podpořenými projekty byl například projekt Pomozte dětem – celorepublikový sbírkový projekt s maskotem žlutého kuřete na přímou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem, organizace Nedoklubko pomáhající rodinám předčasně narozených dětí nebo Mobilní hospic Ondrášek s projektem na zajištění dětské mobilní hospicové péče.

Organizace se se svými projekty mohou s žádostí o podporu hlásit průběžně, Fond má otevřený systém přijmu žádostí. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách www.nfsk.cz.


Zdroj: Nadační fond Simony Kijonkové věnoval v roce 2022 na charitativní aktivity téměř 4,5 milionu korun. NFSK. Tisková zpráva.

Související

Inspirace z Mnichova: Zástupci Cykloměst Do práce na kole vyrazili na exkurzi o udržitelné mobilitě

Přejít na článek

Global Goals Summit už za týden. Přinese Pla(s)teosaura, unikátní zero waste menu, swap oblečení i rozhovor s legendou udržitelnosti

Přejít na článek