Nebojte se pomoci – máme pro vás hrdiny

8. 2. 2019

HERO CLAN tvoří neveřejnou databázi expertních dobrovolníků, které Hero Hunteři propojují s neziskovými organizacemi. HERO CLANu se ozve nezisková organizace se svým požadavkem, podnětem nebo i nápadem a Hero Hunter ji vzápětí zpět kontaktuje.

Společně tak doladí formu pomoci k nejvyšší spokojenosti na obou stranách – jejich hrdiny totiž baví pomáhat. Tak směle do toho www.heroclan.cz.

Z databáze Hero Hunter vybere toho správného hrdinu a s požadavkem ho osloví. Dobrovolník má vždy možnost rozhodnout, zda má na spolupráci čas a chuť. Pokud souhlasí, s neziskovou organizací ho propojí. Tím však práce Hero Huntera nekončí. Z povzdálí na spolupráci dohlíží a je připraven pomoci v případě jakýchkoliv komplikací (je potřeba další dobrovolník nebo třeba ustala komunikace na jedné ze stran).

Zároveň sbírá zpětné vazby, aby se mohla organizace HERO CLAN neustále vylepšovat. Kromě propojování odborníků s neziskovkami produkuje také charitativní akce. Mají za sebou workshop pro rodiče dětí se zrakovými vadami, aukci obrazů pro Denní a týdenní stacionář Jihlava, plavání pro Mílu s rakovinou prsu a vydání limitované kolekce kšiltovek na podporu HERO CLAN.

 

ROK 2018

  • 500 nových hrdinů v databázi (celkem přes 740)
  • 100 propojení dobrovolníků s neziskovými organizacemi (celkem přes 160)
  • tedy více než než 900 hodin profesionální dobrovolnické práce v hodnotě cca 350.000 Kč (celkem přes 600.000 Kč)
  • získání grantu od Nadačního fondu Avast
  • získání nových firemních partnerů
  • vyhlášení veřejné sbírky
  • rozšíření týmu o 2 nové Hero Huntery
  • školení neziskových organizací “Jak na benefice?”
  • produkce charitativního plavání
  • vydání limitované kolekce kšiltovek pro dobrou věc

V ČEM JSOU INOVATIVNÍ? Hlavní přidanou hodnotou je individuální přístup, díky kterému se do HERO CLAN zapisují ti nejlepší profíci. Nejsou zveřejněny jejich kontakty a komunikace je vedena vždy napřímo. Zároveň mají možnost se na nás obrátit v případě jakýchkoliv problémů. Ve chvíli, kdy je spokojený a motivovaný dobrovolník, dokážeme do neziskových organizací přinášet efektivní práci, která jim usnadní jejich fungování a posouvá jejich projekty kupředu. HERO CLAN není platforma, volí osobní přístup a jejich službu poskytují zdarma. Věří, že dobrovolnictví je normální a že se jim podaří tuto myšlenku rozšířit i do těch nejvzdálenějších koutů České republiky.

HERO CLAN založily v březnu 2017 Veronika Kovářová a Kateřina Vondráková. Znají se od základní školy, vždy měly chuť pomáhat a už od dětství se aktivně zapojují do dobrovolnických činností. V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte Veroniku a Kateřinu kontaktovat na emailu media@heroclan.cz.


Zdroj: Tisková zpráva, Nebojte se pomoci – máme pro vás hrdiny, www.heroclan.cz