Nejštědřejší úterý v roce již za 2 měsíce! Oslavte s námi Giving Tuesday 2019

3. 10. 2019

Za dva měsíce, v úterý 3. prosince 2019, propuknou v Česku i po celém světě oslavy dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday. Zapojte se do dobročinnosti i vy!

Právě od dnešního dne lze registrovat projekty a aktivity na stránkách www.giving-tuesday.cz. Na webu najdete i konkrétní tipy a nápady jak pomoci. Největší svátek dárcovství v Česku zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Svátek Giving Tuesday oslavuje chuť a touhu pomáhat. Na jeden den v roce se celý svět spojí, aby společnosti daroval něco zpět. Giving Tuesday vznikl v roce 2012 ve Spojených státech a slaví se vždy první úterý po dni Díkůvzdání a po Black Friday. Štědré úterý, které letos připadá na 3. prosince, je pravým opakem ke konzumerismu a materialismu černého pátku. Právě od dnešní půlnoci je možné zaregistrovat svou aktivitu, projekt nebo výzvu k pomoci na stránkách www.giving-tuesday.cz.

Loni se do Giving Tuesday zaregistrovalo 249 dárcovských výzev, díky kterým se podařilo na dobročinné projekty vybrat bezmála 32 milionů korun! Upřímně doufám a věřím, že letos tato čísla ještě překonáme a znovu zlomíme filantropické rekordy. Ať už půjde o pomoc dětem, hendikepovaným lidem, seniorům nebo třeba zvířatům,” uvádí Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, pod jejíž hlavičkou se svátek v Česku již počtvrté slaví.

Do Giving Tuesday se může jednoduše zapojit kdokoli – ať už darováním svého času a pomocí vybrané organizaci dobrovolnictvím nebo věnováním peněz potřebným či nabídkou svých odborných znalostí, které by mohly někomu prospět. Všechny výzvy se registrují na webových stránkách, kde jsou i ukázky úspěšných aktivit loňského roku.

 

Giving Tuesday 2018 v číslech. Inspirujte se výzvami z minulých let na tomto odkazu.

V rámci Giving Tuesday opět hledá podporu pro svůj další projekt Nadace Vodafone. Po úspěšné aplikaci Záchranka tentokrát vyvíjí mobilní aplikaci Bright Sky na pomoc obětem domácího násilí. Mobilní aplikace Bright Sky CZ má obrovský potenciál pomoci mnoha lidem, kteří se nacházejí v násilném vztahu, nebo všem, kdo mají obavy o někoho ve svém okolí. Díky naší spolupráci s organizací Rosa, policií a ministerstvem vnitra obsahuje ověřené, kompletní a aktualizované informace včetně kontaktů na centra pomoci,“ vysvětlila Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Letos poprvé budou pomáhat s organizací aktivit v hned v několika regionech komunitní lídři, a to konkrétně v Plzeňském, Jihočeském, Jihomoravském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Jejich kontakty a projekty jsou opět na zmíněných webových stránkách. Již druhým rokem se k svátku Giving Tuesday připojuje záštitou primátora Zdeňka Hřiba i hlavní město Praha.

V barvách Giving Tuesday na den dárcovství a dobrých skutků znovu rozsvítí pražskou Petřínskou rozhlednu. Partnery letošního ročníku jsou Albatros Media, Nadace Vodafone a Skupina ČEZ. Partnerem pro výzkum trhu a veřejného mínění je výzkumná agentura Ipsos. Mediálním partnerem je Deník N.


Více informací o Giving Tuesday naleznete na www.giving-tuesday.cz.