Nemusíte hned měnit celý svět, stačí začít u sebe

27. 5. 2014

Hrdinové a hrdinky jsou všude. Stačí udělat ten první krok. Stejně jako se malé dítě učí chodit, učí se i dospělý člověk postupně nekupovat vše, čím ho hypnotizuje reklama.

Řada produktů totiž na životní prostředí působí jako mor – a to doslova. Econea, e-shop pro každodenní hrdiny, s ekologicky šetrnými výrobky nezmění svět mávnutím kouzelného proutku. Ale dokud nezačneme sami u sebe, nezmění se nikdy nic. A přesně s tím Econea pomáhá – soustředit se na malé krůčky a změny v každodenním životě. Podněcuje k tomu začít u sebe.

Econea poskytuje ucelený sortiment ekologicky šetrných výrobků pro domácnosti i firmy. Veškeré produkty, které na e-shopu naleznete, mají nějaký výrazný ekologický faktor – jsou z přírodních nebo recyklovaných materiálů, nahrazují jednorázové produkty, výrazně šetří energii, snižují množství odpadů nebo podporují recyklaci, jsou v přírodě plně odbouratelné. Sortiment zahrnuje například eko drogerii a kosmetiku, eko lahve a tašky, produkty šetřící energie nebo kancelářské potřeby.

Econea se zároveň soustředí na osvětu. Chce eko-zodpovědný přístup přiblížit běžným lidem. Jako součást životního stylu. Její zakladatelé jdou příkladem a sdílí své vlastní zkušenosti a poznatky. Chtějí, aby lidé pochopili, že nemusí být ekologičtí aktivisté, nechat se přivazovat k bagrům na Šumavě nebo protestovat před Temelínem, aby něco změnili.

Nemusíte hned číst vědecké studie. Stačí ze začátku sledovat třeba profil Econea na Facebooku, kde najdete konkrétní inspiraci a užitečné tipy.

Sami se rozhodněte o vašem vlastním dopadu na planetu Zemi.

Buďte hrdinkou či hrdinou svého života!