Nestlé uvede na trh YES! tyčinku v recyklovatelném papírovém obalu

11. 7. 2019

Nestlé představilo převratnou inovaci. Tyčinku YES! nabídne v novém plně recyklovatelném papírovém obalu. Poprvé se podařilo použít papír ve vysokorychlostní balící technologii pro balení cukrovinkových tyčinek.

Přestože papír je v porovnání s plastovým obalem mnohem křehčí, linka dokáže zabalit až 300 kusů tyčinek za minutu. Tato inovace otevírá možnosti na široké využití recyklovatelného papíru na balení v segmentu cukrovinek. Dosud bylo možné používat ve vysokorychlostní výrobě trvanlivých tyčinek pouze plastové nebo kombinované (laminátové) materiály. Technologická novinka od Nestlé znamená, že uvedené materiály mohou být nahrazeny papírem, který je recyklovatelný, splňuje všechny kvalitativní, hygienické, bezpečnostní standardy a zabezpečí čerstvost výrobku po celou dobu trvanlivosti.Představené papírové obaly jsou dalším krokem společnosti Nestlé v naplňování závazku přejít do roku 2025 na recyklovatelné nebo znovu použitelné obaly. Papír pochází z udržitelného pěstování, které certifikují Forest Stewardship Council (FSC) a The Program for the Endorsement of Forest Certification (PEFC).

 

Patrice Bula, ředitel strategických divizí, marketingu a prodeje Nestlé, uvádí: „Spotřebitelé dnes při výběru občerstvení více dbají na přírodní původ a udržitelnost, ať už jde o ingredience nebo obal. Naše YES! tyčinky jsou vyrobeny ze zdravých ingrediencí, které ilustrují rozmanitost přírody. Dnes je představujeme v novém, papírovém obalu, což zjednoduší recyklaci a přispěje ke snížení plastového odpadu.“Tyčinky YES! v papírovém obalu budou v následujících týdnech uvedeny v České republice i na Slovensku. Z dalších evropských zemí budou dostupné v Rakousku, Belgii, Francii, Německu, Irsku, Lucembursku, Maltě, Nizozemsku, Portugalsku, Španělsku a také ve Velké Británii.


Zdroj: Tisková zpráva, Nestlé uvede na trh YES! tyčinku v recyklovatelném papírovém obalu, Nestlé