Netradiční koncert tlumočený do znakového jazyka

4. 3. 2014

Ulítlá akce se širokým rozpětím žánrů, na které nikdo nebude mimo! Vystoupí kapely Yellow Sisters, Vasilův Rubáš, Bedňáci a herec Jaroslav Dušek.

Na SKORO NORMÁLNÍM KONCERTU se budou 2. dubna 2014 v Lucerna Music Baru od 19:00 hod bořit mýty a padat bariéry. Cílem organizátora – neziskové organizace Spolurádi – je oslovit především „normoně“ z řad široké veřejnosti a zároveň maximálně zapojit do akce lidi s postižením.

Moderovat bude pan JAROSLAV DUŠEK (bez Downova syndromu) spolu s Kubou Zachatou (s Downovým syndromem). Česká komora tlumočníků znakového jazyka zajistí umělecké tlumočení celého koncertu pro neslyšící. Pro vozíčkáře bude na místě připraven lidský výtah a schodolez. Spolu s organizací Adventor oslavíme Mezinárodní den autismu. Celý koncert rozzáří světelná show videomapping.

Poselstvím večera bude, že spolužití s lidmi s postižením je vzájemně obohacující a přináší do života spoustu veselých okamžiků a zábavy. Především ale chtějí Spolurádi šířit myšlenku, že není důležité být „normální“, ale hlavní je být spolu rádi.

INTERPRETI:

Yellow Sisters je ženský vokální kvartet, který svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami. Ve svých autorských písních experimentují s hlasem a hledají originální způsoby vyjádření melodie a rytmu.

Protipólem harmonických melodií kapely Yellow Sisters jeduo Vasilův Rubáš, drsná kapela jemných mužů. Androfolk nezávisle maximální. Tato střelená dvojka dokáže rozezpívat široké publikum všech věkových kategorií a různé míry mimoňství.

Dalším lákadlem budou Bedňáci, skupina lidí s mentálním postižením. Klidnými folkovými melodiemi a nádhernými texty pomůže zbořit mýty o tom, že nám lidé s postižením nemají co sdělit a při porovnání s ulítlou kapelou Vasilův Rubáš nadnese paradoxní otázku: Jsou normálnější lidé s postižením nebo bez postižení?

SPOLURÁDI o.s. je neziskovka s posláním realizovat společné aktivity pro lidi s postižením a bez postižení. Hlavní specializací našeho sdružení je cestování bez bariér. Pomáháme znevýhodněným lidem plnohodnotně si užít volný čas mezi zdravými přáteli. Těm na oplátku umožňujeme prožít nevšední zážitky a spatřit svět očima hendikepovaných. To je pro nás ta pravá integrace v praxi. Jak pěkně to funguje, se můžete přesvědčit na webu www.spoluradi.org nebo na facebookových stránkách Spolurádi.

Zdroj: budupomahat.cz, 2014