Nominujte nebo přihlaste se do 15. ročníku soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku

7. 10. 2020

Společnost EY hledá v České republice podnikatele roku, který změří své síly s podnikateli z celého světa. Soutěží se v pěti kategoriích, EY Podnikatel roku České republiky, EY Technologický podnikatel roku, EY Začínající podnikatel roku a EY Společensky prospěšný podnikatel roku. Česká televize vyhlásí vítěze Ceny České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění a čtenáři MF DNES a iDNES.cz vyberou nejlepší podnikatelský příběh. Ocenění čeká i na úspěšné podnikatele v krajích. Přihlášky a nominace lze podávat do 21. října 2020.

Do kategorie Společensky prospěšný podnikatel roku, která je od roku 2006 součástí prestižního projektu EY Podnikatel roku České republiky, se mohou přihlásit společensky prospěšní podnikatelé, zakladatelé ziskové nebo neziskové organizace nebo vlastníci (spoluvlastníci) obchodních společností, podnikající (k 31. prosinci 2019) alespoň 2 roky, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů. Společensky prospěšné podnikání je o zavádění praktických, inovativních přístupů zaměřených na okrajové záležitosti či skupiny společnosti a mělo by poskytovat praktickou a životaschopnou alternativu k čistě charitativní či státní politice v dané oblasti. Partnerem a podporovatelem soutěže je Asociace společenské odpovědnosti.

Máte-li ve svém okolí úspěšné společensky prospěšné podnikatele, o nichž by se svět měl dozvědět, nominujte je do soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2020. A pokud jste jím Vy osobně, rovnou se přihlaste. Uzávěrka přihlášek a nominací do letošního ročníku soutěže je stanovena na 21. října 2020. Jméno vítěze bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích soutěže EY Podnikatel roku, vyhlášeno v roce 2021 na slavnostním galavečeru na pražském Žofíně.

V současné době je EY Podnikatel roku jediná světově uznávaná soutěž svého druhu, která se pravdelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku dorazilo jen v České republice okolo 200 nominací, celkově se přihlásilo 50 podnikatelů ze 43 firem. Žen podnikatelek mezi nimi bylo 6. Firmy všech soutěžících dosahovaly obratů v hodnotě 68 miliard korun, měly celkový zisk ve výši 1,87 miliard korun a jejich společnosti zaměstnávaly 8 800 lidí. Nejvíce nadějí v klání o celorepublikový titul mělo hlavní město Praha a Jihomoravský kraj. Trofej EY Podnikatele roku 2019 České republiky získal Oliver Dlouhý ze společnosti Kiwi.com. Jeho společnost patří mezi nejvýznamnější globální superdopravce. Vítěz kategorie Společensky prospěšný podnikatel roku se stala dvojice Mons. Josef Suchár a Antonín Nekvinda z neziskové organizace Sdružení Neratov, z.s. Další podrobnosti o soutěži naleznete na www.podnikatelroku.cz.


Zdroj: 21. ročník soutěže EY Podnikatel roku České republiky právě startuje. Hledáme podnikatele světového formátu, Tisková zpráva, 14. 9. 2020.

Související

Láhev Kláštorná Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Přejít na článek

Z marketingu: Jak prodat udržitelný produkt těm, kteří o udržitelnosti ještě nepřemýšleli

Přejít na článek