Nominujte svého zdravotně postiženého zaměstnance na cenu Zaměstnance roku

28. 7. 2013

Ukažte svojí nominací, jak si svého kolegy, který je zdravotně postižený, vážíte a jak je jeho práce pro vaši společnost či organizaci důležitá!

Zdravotně postižené zaměstnance můžete na cenu Zaměstnanec roku nominovat až do 15. září 2013. Nominový zaměstnanec musí být osobou se zdravotním postižením dle Správy sociálního zabezpečení (OZZ či v 1. až 3. stupni invalidity). Slavnostní vyhlášení proběhne 23. října 2013 na Staroměstké radnici v Praze. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. První je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce a druhou kategorií je Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

Soutěž pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) ve spolupráci s Českým rozhlasem, vydavatelstvím Economia, Sdružením automobilového průmyslu, Komerční bankou a společností LMC, která provozuje portály prace.cz a jobs.cz. NFOZP je jediným nadačním fondem v ČR, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání postižených osob.

Přihlašovací formulář online zde.

Ředitelka NFOZP Hana Potměšilová v hledáčku přílohy Mladé fronty – ONA DNES řekla: „Mým cílem je, aby zdravotně postižení dostali šanci ukázat, že mohou odvádět stejně kvalitní práci jako zdraví, a zároveň aby je firmy zaměstnávaly bez ohledu na to, zda na ně získají nějaké úlevy či benefity“.

Víte, že tým, ve kterém pracuje člověk se zdravotním postižením:

  • bývá výkonnější, než tým zdravých zaměstnanců!
  • je v něm méně absencí kvůli krátkodobým nemocem!
  • je v něm lepší sociální klima!

Na myšlenku vyhlásit soutěž o nejlepšího zdravotně postiženého Zaměstnance roku přivedl pořadatele (NFOZP) fakt, že stojí za to nejen zviditelňovat samotné kvalitní zaměstnavatele osob se zdravotním postižením a jejich produkty, ale také přímo jejich nejlepší zaměstnance.

Zajímáte-li se o problematiku zaměstnávání OZP, stáhněte si praktického průvodce „Jak zaměstnávat OZP“ zde.

Zdroj: nfozp.cz, 2013