Nošovický Hyundai rozdá přes 1 000 000 Kč dětem, sportovcům, komunitě i lidem s hendikepem

Ze světa členů

22. 5. 2023

Na příspěvek ve výši až 25 000 Kč se díky grantovému programu Společně 2023 mohou těšit nejen organizátoři sportovních a kulturních akcí v celém regionu, granty ale také podpoří materiálové vybavení některých oddílů a jejich činnost. Část peněz pomůže organizacím věnujícím se lidem se zdravotním postižením.

Celkem se v osmém ročníku grantového programu společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) sešlo rekordních 122 žádostí, což je o 18 více než loni. Hodnotící komise, složená z celkově 9 zástupců firmy a odborné veřejnosti, tak měla nelehkou úlohu. Nejvíce finančních prostředků získala kategorie Společně za sportem – celkem 398 832 Kč, podpořeno bylo 18 žádostí. Druhou nejpodporovanější kategorií byly děti s částkou 305 439 Kč a 16 projekty. Hendikepovaným firma poskytne celkem 176 695 Kč pro 9 projektů. Nejméně žádostí přišlo do čtvrté kategorie Společně pro komunitu, kam poputuje 123 600 Kč pro 7 projektů. V součtu tak HMMC rozdá 50 žadatelům přes 1 000 000 Kč. Na podporu se mohou těšit primárně projekty, které byly podpořeny zaměstnanci HMMC.

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost pro HMMC

Nošovický Hyundai dlouhodobě podporuje díky grantovým programům rozvoj okolních obcí, projekty a aktivity zaměstnanců a také přispívá mladým talentům na jejich sny. Díky pestrým aktivitám závodu v oblasti CSR získala automobilka v úterý 9. května prestižní Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022. Nošovický závod Hyundai zvítězil stejně jako před třemi lety v kategorii zahrnující podnikatelské subjekty nad 250 zaměstnanců.

V posledních letech firma spustila firma HMMC řadu dalších společensky odpovědných projektů a uzavřela nová partnerství s organizacemi v regionu. Např. je partnerem Akademie FC Baník Ostrava, Dolních Vítkovic či Technotrasy a také spolupracuje s ČSOP Salamandr na obnově horských luk v Beskydech.

„Získané ocenění má pro mě osobně i pro naši společnost velkou váhu. Dokazuje totiž, že být společensky odpovědný pro nás není jen fráze, ale něco, co stále zlepšujeme a posunujeme dál. Velmi mě těší, že si toho cení nejen kraj, ale i naši zaměstnanci, protože oni sami nám pomáhají být společensky odpovědní,“ podotkla vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC Barbora Hermanová.


Zdroj: Nošovický Hyundai rozdá přes 1 000 000 Kč dětem, sportovcům, komunitě i lidem s hendikepem. Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Tisková zpráva

Související

Výtěžek vánoční sbírky od T-Mobile podpoří aktivní život seniorů

Přejít na článek