Nová Mattoni v revoluční eco-lahvi

14. 3. 2015

Karlovarské minerální vody (KMV) představí českému trhu novou eco-lahev, jejíž materiál obsahuje 30 % složky rostlinného původu.

KMV investovaly v minulých letech desítky milionů korun do ekologických investic
a inovací, jako například vysoce efektivní výrobní technologie, přesunutí části dopravy na železnici nebo vývoj odlehčené lahve, díky čemuž výrazně poklesla spotřeba plastu a množství energie nutné na její výrobu.

„Nová technologie balení, kterou v podobě eco-lahví jako první uvedeme na český trh, je dalším příkladem naší snahy o ekologicky efektivní společnost. Eco-lahev, ve které je třetina plastu nahrazena rostlinou složkou pocházející ze zpracování cukrové třtiny, představuje revoluci na současném trhu balených vod. Díky ní snížíme množství plastu nutného pro výrobu,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV, a upřesňuje, že nová eco-lahev bude stejně jako všechny obaly produktů společnosti KMV 100% recyklovatelná.

„Věříme, že uvedením eco-lahve v Čechách nastavíme nový standard celému trhu balených vod a potvrdíme trend zdravého životního stylu, který je nám vlastní,“ uzavírá Alessandro Pasquale.

Nová eco-lahev bude stejně jako všechny obaly produktů společnosti KMV 100% recyklovatelná a také má všechny pozitivní vlastnosti tradičních PET lahví: vynikající zpracovatelnost, optickou čirost, vysokou odolnost a tepelnou stabilitu.

Karlovarské minerální vody, a.s. jsou největším výrobcem minerálních a pramenitých vod v České republice. Vedle tradiční minerální vody Mattoni jsou výrobci pramenité vody Aquila a minerální vody Magnesia. Společnost byla založena karlovarským rodákem Heinrichem Mattonim v roce 1873. Současnou podobu získaly Karlovarské minerální vody v 90. letech díky výrazným investicím nových majitelů, italské rodiny Pasquale. KMV v současné době vyváží své produkty do více než 20 zemí světa. Společnost se významně podílí na kulturním, sportovním a společenském životě v České republice. Podporuje také projekty spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie. Profesionální přístup KMV
i jejích zaměstnanců k otázce kvality produktů byl ohodnocen celou řadou ocenění.

Zdroj: TZ Karlovarské minerální vody, 13. března 2015