Nová reklama od Heineken je tak příznivá a plná naděje, že zcela zapomenete na reklamu na Pepsi s Kendall Jenner

14. 8. 2017

Toto je ta pozitivní reklamní kampaň, na kterou jsme dlouho čekali. Konečně můžeme reklamu na Pepsi s Kendall Jenner ponechat minulosti, kam již patří...

Společnost Heineken v minulém týdnu uvedla na trh novou čtyřminutovou reklamu, která nejspíše vymaže vzpomínky na diskutabilní reklamu na Pepsi s modelkou Kendall Jenner v hlavní roli. V nové reklamě je “prázdná pozitivita” nahrazena vážným poselstvím inkluze, pokroku a lidského spojení.

Komerční reklama, vytvořená agenturou Publicis London, obsadila skutečné Brity s opozičními názory, ale obě strany vnímají ty své jako správné. Každý z nich je v páru s někým, kdo má názory protichůdné, což však na počátku netuší. Pár je propojen prostřednictvím projektu, na kterých musí spolupracovat a vzájemně se tak poznat na hlubší úrovni.

 

Poté, co společně postavili bar a pár stoliček, našli v místnosti skrytou zásobu od Heinekenu, jim bylo řečeno, aby na projekci sledovali krátká videa. Ta odhalila, že jejich partner, kterého během několika posledních minut poznali, zaujímá diametrálně odlišné názory na otázky týkající se změny klimatu, feminismu či práv transsexuálů.

Protagonisté při sledování filmu střílí jeden po druhému letmé pohledy, nebo při nových zjištěních věší hlavu zklamáním. Mají možnost buď zůstat a diskutovat o jejich rozdílech s pivem v ruce, nebo odejít.

Je možné jen hádat, co se mezi vybranými dvojicemi stane dál, ale sledovat interakce mezi dvěma hlasitými mladými muži, kteří diskutují nad změnou klimatu, nebo dvěma tichými jednotlivci, kteří mluví o tom, že možná potřebují změnit své názory, je naprosto pozoruhodné.

Je dobré, že reklamu na Pepsi můžeme nyní ponechat minulosti, kam již patří. Skvělá reklama na Heineken ukazuje, jak může klidná diskuze o skutečných neshodách s reálnou lidskou tváří přinést pokrok, laskavost a naději.


Zdroj: Global Citizen, This New Heineken Ad Is So Hopeful It Will Make You Completely Forget That Kendall Jenner Pepsi Ad, srpen 2017, volně přeloženo z AJ, celý článek v originále je dostupný zde.