Nové vydání magazínu Listí je tu!

20. 7. 2021

Jste připraveni na nejnovější zprávy a zajímavé reportáže ze světa udržitelnosti, společenské odpovědnosti a Cílů udržitelného rozvoje od OSN? Co nového připravují členové Asociace společenské odpovědnosti? Držte si klobouky, čeká vás inspirativní jízda… I toto vydání je plné novinek našich členů, shrnutí uplynulých akcí nebo zajímavých novinek a tipů ze světa CSR a udržitelnosti.

Jedním z hlavních témat tohoto čísla je vzdělávání. I proto se do magazínu vmísilo do vícero anket, rozhovorů a článků, a to napříč kategoriemi. Máme pro vás připraveno češtinářské okénko, na kterém si společně zopakujeme, v čem asi každý z nás někdy udělal chybu. Zeptali jsme se známých osobností, jakými vlastnostmi a dovednostmi by měl oplývat učitel. Získali jsme lifehacky od CEOs, jak si poradit s krizí. Dostali jsme pro vás darem i Montessori desatero pro spokojený odpovědný život i skautskou “kápézétku” pro záchranu planety. A připravte si taky volný čas na hraní videoher, protože pro vás máme v Listí takové, které vás na cestu odpovědnosti a udržitelnosti navedou ještě víc.

A to nejsmysluplnější a nejkouzelnější zároveň? Máme pro vás pohled na pojmy kategorií dětskýma očima. Protože děti jsou naše budoucnost. Protože děti jsou našimi zrcadly a také učiteli. A protože dětské slovo je to nejupřímnější.

CO DALŠÍHO NA VÁS V NOVÉM LISTÍ ČEKÁ?

  • CHCETE BÝT LOVEBRANDEM?

Pravidla soutěže “Chcete být milionářem” asi zná každý. Odpovíte správně na otázku a můžete si domů odnést i několik milionů. Co ale jako firma potřebujeme splnit, abychom získali výhru ve formě srdcí a důvěry našich zákazníků? Co odlišuje oblíbené firmy od těch ostatních? Jak správně nastavit změnu a poté nesklouznout znovu do úvodního nastavení? Jedna konkrétní knížka nám může být zdrojem inspirace. A čerpá z ní i Anna Šenk, která se specializuje na firemní kulturu a lepší služby. Víte, o jakou knihu jde?

  • JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI DANUŠI NERUDOVOU

Je důležité, aby si společnost uměla naslouchat. Souzníte s touto větou? A uměli byste si její autorku představit jako prezidentku? Zeptali jsme se jí, co by vzkázala občanům České republiky, i na to , co by popřála svému budoucímu JÁ. A pokud se říká, že rodina je základ státu, co si odnesla z výchovy od svých rodičů a k čemu nyní vede své děti? Velkou dávku inspirace si nenechte ujít na str. 111.

  • JE TO REBEL!

Provokace má ve vzdělávání rozhodně své místo. Pokud je tedy postavena na faktické bázi a má přesah. Jaký vztah má k provokaci český systém? A jak by měly vypadat nejdůležitější vztahy , které se týkají vzdělávání dítěte? Bob Kartous nám popsal, co by rozhodně mělo být zahrnuto do výuky. A také dal jednu důležitou radu, co může udělat každý z nás, když chce přispět ke kvalitnímu vzdělávání. O co jde se dozvíte na str. 14.

  • DOBRO DOŠLI NA NAKUPNADOBRO.CZ

Stálo to mnoho úsilí a velkou porci laskavosti a pomoci od vás všech. A povedlo se! Smysluplný e-shop, na kterém nakupovat je radost, je spuštěn! Pojďte si s námi projít celou cestu vzniku. Průvodce nakupováním vám bude ředitel Ergotepu Jiří Černý. Kolika lidem s handikepem tento projekt pomůže? Jaké hodnoty u e-shopu může vyzdvihnout? A na jakém produktu z eshopu se shodne s hercem Lukášem Hejlíkem? Nápověda – Láska prochází žaludkem.

  • FORREST GUMP BY TUHLE BONBONIÉRU MILOVAL

Speciální bonboniéru s knihami, tedy knihoniéru, jsme pro vás slavnostně zabalili na poslední stránky našeho magazínu. Je to sladká tečka, která vám, vašim dětem i vašim rodičům může otevřít oči v nových oblastech a pomoci se dál rozvíjet. A stejně jako v klasické bonboniéře máte rozličné chutě, barvy i vůně, i tady se můžete těšit na pestrou směs témat od autorů…A víte co, nebudeme vám to prozrazovat, přečtěte si sami na str. 124.

Za design magazínu děkujeme reklamnímu a grafickému studiu MadLove. Listí je vytištěno odpovědně v sociálním podniku Tiskárna Broumov na papír s certifikací PEFC. Magazín je k dispozici v online verzi ZDE a v omezeném nákladu v tištěné podobě bude k dispozici na každé z našich plánovaných akcí v roce 2021.

Související