Nové vydání magazínu Listí je tu!

12. 1. 2020

Asociace společenské odpovědnosti vydává dvakrát do roka magazín Listí. Je plný novinek našich členů, shrnutí uplynulých akcí nebo zajímavých novinek a tipů ze světa CSR a udržitelnosti.

Tentokrát netradičně v novém designu a s větším důrazem na Cíle udržitelného rozvoje (SDGs). Magazín Listí je k dispozici online ZDE a v omezeném nákladu v tištěné podobě na každé z našich plánovaných akcí v roce 2020.

Co se událo pod střechou Asociace společenské odpovědnosti na podzim a v zimě 2019? Společné snídaně, praktické workshopy a inspirativní akce o aktuálních trendech v CSR a udržitelnosti… Přečtěte si shrnutí z devíti akcí od snídaně na Střeše Lucerny na konci srpna přes společenský networking až po vzdělávací workshopy pro Giving Tuesday na str. 4 – 6.

Zajímá vás, jak probíhalo nejštědřejší úterý v roce 2019? Nenechte si ujít reportáž o Giving Tuesday 2019 na str. 10 – 13. Zájem a podpora dne dárcovství byly naprosto rekordní. Na dobročinné projekty se podařilo vybrat celkem 70 990 649 Kč. Na webu zaregistrovalo své výzvy 333 jednotlivců, firem, ale i veřejných institucí nebo škol.

Začíná rok 2020 a s ním vstupujeme do dekády, na jejímž konci bychom měli naplnit Cíle udržitelného rozvoje. Agenda 2030 není jen závazek vlád, je to závazek každého z nás. Aby nebyly globální cíle jen abstraktními pojmy, načerpejte inspiraci, jak je naplňovat aktivně – ať už od našich členů nebo na základě našich tipů.

V magazíně si můžete přečíst i zajímavé rozhovory – rozhovor se Simonou Kijonkovou, zakladatelkou a spolumajitelkou Zásilkovny, a rozhovor s Brunem Leroux, generálním ředitelem Hello bank. Připravili jsme také zajímavé články a reportáže:

  • o byste měli vědět o vymýcení hladu SDG 2
  • zajímavosti o rovnosti mužů a žen SDG 5
  • důležitá fakta o čisté energii SDG 7
  • jaké dokumenty o přírodě sledovat na Netflixu
  • stavební kameny udržitelných měst a obcí SDG 11
  • knižní tipy na téma život ve vodě SDG 6
  • sledujte tyto inspirativní aktivistky na Instagramu

a mnoho dalšího…