Nový Prostor a Asociace společenské odpovědnosti uzavírají širší spolupráci

25. 2. 2021

Nový Prostor je letitým členem Asociace společenské odpovědnosti. A nás velice těší, že jsme se od nového roku domluvili na širší spolupráci. Na stránkách časopisu tak budeme společně pravidelně přinášet novinky ze světa společenské odpovědnosti a udržitelnosti našich členů.

Časopis Nový Prostor je měsíčník, jenž prodávají lidé v sociální tísni, osoby bez přístřeší a lidé ohrožení sociální exkluzí. Těmto lidem tak poskytuje možnost řešit tíživou situaci vlastními silami. Polovina z ceny časopisu zůstává prodejci. Časopis akcentuje své poslání nejen jako pomoc prodejcům v nouzi, ale také jako příležitost pro vznik jedinečné komunikační platformy, která jde napříč sociálními, věkovými a kulturními sférami.

Posláním Nového Prostoru je preventivně pomáhat osobám, které se mohou dostat do nepříznivé sociální situace nebo se v ní již ocitli. Prodejem časopisu dává možnost výdělku všem, kteří pracovat chtějí a mohou, ale jinde příležitost nenašli. Mimo to realizuje i sociálně prospěšné projekty.

Inspirací pro vznik Nového Prostoru byly podobné zahraniční projekty, které již roky fungují v mnoha jiných zemích a jsou sdruženy v mezinárodní organizaci International Network of Street papers.

“Jsme rádi, že se nám podařilo rozšířit spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti i na stránky našeho časopisu. Budeme tak společně přinášet čtenářům zajímavý obsah z oblasti naplňování cílů udržitelného rozvoje, nebo o samotných členech Asociace. Takováto témata k našemu časopisu rozhodně patří a tak se těšíme na další spolupráci,” uvedla Dagmar Kocmánková, výkonná ředitelka Nového Prostoru.

Prvním společným projektem Asociace společenské odpovědnosti a Nového Prostoru byl projekt Dobromappka. Doposud jste díky němu mohli v každém vydání časopisu najít mimo jiné tipy slavných osobností na místa, kde pro vás Asociace spolu s Novým Prostorem mapovala produkty a služby, jejichž nákupem můžete podpořit ty, kdo to nejvíce potřebují.

V letošním roce Asociace rozšířila spolupráci s Novým Prostorem a využila síly časopisu k vytváření nových příležitostí pro své členy. V každém čísle si tak budete moci přečíst zajímavosti ze života členů Asociace, poznáte jejich činnosti, aktuální projekty i přispění k naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN (SDGs).

Související

Budoucnost jídla? Impact Hub spouští nový program pro udržitelnou produkci potravin

Přejít na článek