Nový Prostor a Asociace společenské odpovědnosti uzavírají širší spolupráci

25. 2. 2021

Nový Prostor je letitým členem Asociace společenské odpovědnosti. A nás velice těší, že jsme se od nového roku domluvili na širší spolupráci. Na stránkách časopisu tak budeme společně pravidelně přinášet novinky ze světa společenské odpovědnosti a udržitelnosti našich členů.

Časopis Nový Prostor je měsíčník, jenž prodávají lidé v sociální tísni, osoby bez přístřeší a lidé ohrožení sociální exkluzí. Těmto lidem tak poskytuje možnost řešit tíživou situaci vlastními silami. Polovina z ceny časopisu zůstává prodejci. Časopis akcentuje své poslání nejen jako pomoc prodejcům v nouzi, ale také jako příležitost pro vznik jedinečné komunikační platformy, která jde napříč sociálními, věkovými a kulturními sférami.

Posláním Nového Prostoru je preventivně pomáhat osobám, které se mohou dostat do nepříznivé sociální situace nebo se v ní již ocitli. Prodejem časopisu dává možnost výdělku všem, kteří pracovat chtějí a mohou, ale jinde příležitost nenašli. Mimo to realizuje i sociálně prospěšné projekty.

Inspirací pro vznik Nového Prostoru byly podobné zahraniční projekty, které již roky fungují v mnoha jiných zemích a jsou sdruženy v mezinárodní organizaci International Network of Street papers.

“Jsme rádi, že se nám podařilo rozšířit spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti i na stránky našeho časopisu. Budeme tak společně přinášet čtenářům zajímavý obsah z oblasti naplňování cílů udržitelného rozvoje, nebo o samotných členech Asociace. Takováto témata k našemu časopisu rozhodně patří a tak se těšíme na další spolupráci,” uvedla Dagmar Kocmánková, výkonná ředitelka Nového Prostoru.

Prvním společným projektem Asociace společenské odpovědnosti a Nového Prostoru byl projekt Dobromappka. Doposud jste díky němu mohli v každém vydání časopisu najít mimo jiné tipy slavných osobností na místa, kde pro vás Asociace spolu s Novým Prostorem mapovala produkty a služby, jejichž nákupem můžete podpořit ty, kdo to nejvíce potřebují.

V letošním roce Asociace rozšířila spolupráci s Novým Prostorem a využila síly časopisu k vytváření nových příležitostí pro své členy. V každém čísle si tak budete moci přečíst zajímavosti ze života členů Asociace, poznáte jejich činnosti, aktuální projekty i přispění k naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN (SDGs).

Související

Češi budou opět smečovat za lepší svět. Přihlášky do beach volejbalového turnaje jsou otevřeny do konce června

Přejít na článek

Rekordních 500 tisíc lidí se zavázalo k měsíci veganství tzv. Veganuary

Přejít na článek