O CSR nejen velkých firem na ProByznysinfo.ihned.cz

11. 11. 2013

Přečtěte si rozhovor s ředitelkou Asociace společenské odpovědnosti

Ta v rozhovoru pro portál ProByznys.info (patří pod renomované vydavatelství Economia a přináší tipy, rady, nástroje a novinky především pro malé a střední firmy) přiblíží, jak lze společenskou odpovědnost firem využít v praxi, ale také upozorní na chyby, kterým by se podniky měly při konceptu udržitelného byznysu vyhnout.

K CSR se spíše odhodlávají větší společnosti. Jak si stojí v zavádění udržitelného byznysu menší tuzemské firmy? Mohu poprosit třeba i o příklad?

Společenskou odpovědností se v posledních letech nezabývají jen velké firmy, ale i menší a střední podniky z regionů, jejich zaměstnanci i komunita kolem nich. Oproti velkým společnostem se většinou jedná o méně formální přístup. Jako společenskou odpovědnost nedokážou své podnikání jasně pojmenovat, přesto je jim odpovědné chování zcela přirozené a vlastní. Působí v daném regionu, není jim lhostejné své okolí, pečují o své zaměstnance, pečlivě si vybírají dodavatele a zajímají je otázky a témata týkající se jejich regionu či města.

Nutno podotknout, že je k takovémuto chování vedou většinou silné etické, morální a osobní hodnoty majitelů či zakladatelů. Silné příběhy těchto firem motivují další a ukazují, že společenská odpovědnost dává smysl.

Celý rozhovor včetně příkladů dobré praxe zde.