O Ponožkách od babičky

30. 10. 2017

V roce 2015 byla založena značka Ponožky od babičky, aby se lidé „zbavili chmur a starých svetrů“. A také proto, aby jejich prodejem podporovali samotné pletařky a další programy pro seniory v Centru Elpida.

V současnosti zaměstnávají přes 200 pletařek z celé republiky, většinou ženy v důchodu, které žijí samy. Dokáží uplést krásné a originální ponožky i z použitého materiálu. Ponožky od babičky jsou totiž pletené z darovaných zbytků vlny. Vzniká tak nejpestřejší kolekce, kde každý pár je originál, každý pár nese osobitý styl, ale i jméno své autorky na etiketě. Cena ponožek se skládá z honoráře pro pletařky a z příspěvku na aktivity v Centru pro seniory. Hlavně klid a nohy v teple. Klasické pletené ponožky jsou zpět. Začíná pletená revoluce.

 

Elpida sbírá a recykluje starou nepotřebnou vlnu a zaměstnává babičky ponožkářky, které z ní pletou originální teplé ponožky. Prodejem Elpida získává peníze nejen pro jejich pletařky, ale i na další aktivity pro seniory. Ponožky vás budou hřát na nohou, a u srdce vás zase zahřeje dobrý pocit, že jste podpořili konkrétní babičku, která si pletením ponožek přivydělává ke svému důchodu. Přečtěte si jejich příběh na webu Elpidy.

Přispějte na dobrou věc nákupem originálních, ručně pletených ponožek. Část výtěžku poputuje přímo babičkám pletařkám a část vzdělávacímu a kulturnímu Centru Elpida, které pomáhá seniorům stát se samozřejmou­, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti.

 

O Elpidě

Pomáháme seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Realizujeme dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů. Provozujeme Centrum Elpida – vzdělávací a kulturní centrum pro seniory z celé Prahy, krizovou telefonní Linku seniorů 800 200 007, vydáváme nejčtenější časopis pro starší čtenáře Vital (http://vitalplus.org/), založili jsme značku Ponožky od babičky, pořádáme mezigenerační Old’s Cool festival, výstavy, workshopy a mnohé další.