Objevte Tajný život města s aplikací Pl@ntNet

23. 8. 2017

Procházíte se lesem a netušíte, jak se jmenuje květina, která právě kvete? Aplikace na určování rostlin, kterou pomáhali naplnit školáci, vám to prozradí.

Pro rozeznání druhů rostlin během procházky v přírodě již nepotřebujete atlas rostlin. Stačí si do svého mobilu nebo tabletu stáhnout bezplatnou aplikaci Pl@ntNet, která vám pomůže odhalit, o jakou rostlinu se jedná.

Pl@ntNet je aplikace vyvinutá francouzskými vědci, dostupná pro iOS a Android. Stačí vyfotit list, květ, plod rostliny nebo kůru stromu, které objevíte třeba na výletě, a Pl@ntNet ji na místě rozezná a určí.

 

Česká a slovenská verze aplikace vznikla v rámci projektu Tajný život města. Tento česko-slovenský projekt připravila společnost VEOLIA ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA (ČR) a Centrem environmentální a etické výchovy ŽIVICA (SR). Během první poloviny letošního roku se do něj zapojilo padesát českých a padesát slovenských škol.

Školní týmy díky tabletům, které v rámci projektu získaly, mohly ve svém okolí objevovat a fotit divoce rostoucí rostliny. Pomohly tak zároveň naplnit aplikaci Pl@ntNet o druhy planě rostoucí v naší přírodě. O svých objevech následně informovaly veřejnost.

„Podobu informační kampaně jsme ponechali čistě na kreativitě zapojených učitelů a žáků a byli jsme opravdu příjemně překvapeni! Některé týmy vypracovaly webové stránky a dohodly si reportáž do regionální televize, jiným vyšel zajímavý článek v místním tisku“, doplnila Tereza Karbanová, CSR manažerka skupiny Veolia.

Více informací o projektu naleznete na stránce tajnyzivotmesta.cz.

Zdroj: Objevte Tajný život města s aplikací Pl@ntNet | Veolia Czech Republic. [online]. Copyright © 2017 Veolia [cit. 23.08.2017]. Celý článek dostupný zde.