Oceňte své OZP zaměstnance nominací do ceny Zaměstnance roku

29. 8. 2016

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), člen Asociace společenské odpovědnosti, pořádá již šestý ročník soutěže Zaměstnanec roku.

Až do 18. září 2016 mohou společnosti nominovat dva své zaměstnance, kteří jsou osobami se zdravotním postižením, do soutěže Zdravotně postižený Zaměstnanec roku 2016. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce, druhou pak Zaměstnanec roku z běžného trhu práce. Ocenění vítězům budou předány 15. listopadu 2016 v 17:30 hodin na Staroměstské radnici v Praze.

Letošní ročník soutěže pořádá NFOZP za podpory a ve spolupráci s holdingem ECM, Lázněmi Vráž, LMC s. r. o, ManpowerGroup, Sdružením automobilového průmyslu, společností Pfizer a Šancí na vzdělání. Mediálními partnery ceny jsou Český rozhlas a vydavatelství Economia.

„Na myšlenku vyhlásit soutěž o nejlepšího zdravotně postiženého zaměstnance roku nás přivedl fakt, že stojí za to nejen zviditelňovat samotné kvalitní zaměstnavatele osob se zdravotním postižením a jejich produkty, ale také přímo jejich nejlepší zaměstnance“, říká Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP.

„Tým, ve kterém pracuje člověk se zdravotním postižením, je podle odborných studií výkonnější, než tým zdravých zaměstnanců. Je v něm méně absencí kvůli krátkodobým nemocem a také v něm panuje lepší sociální klima. Ukažte svojí nominací, jak si svého kolegy, který je zdravotně postižený, vážíte a jak je jeho práce pro vaši společnost či organizaci důležitá“, dodává Hana Potměšilová na závěr.