Ochutnejte Sametový brunch z dílny Breakfaststory a spolku Díky, že můžem

16. 11. 2020

Díky, že můžem ve spojení s Breakfaststory představuje dobročinný projekt Sametový brunch. Pod tímto názvem se skrývá menu ze tří sociálních podniků vytvořené k příležitosti 17. listopadu. Namísto tradičního brunche u dlouhého stolu uprostřed Národní třídy si lidé mohou objednat sváteční menu s rozvozem až domů po celé Praze. S každou pořízenou snídaní putuje druhá porce s pomocí platformy Breakfastory seniorům v nouzi.

Spolek Díky, že můžem se organizaci největších oslav sametové revoluce Korzo Národní věnuje již sedmým rokem. Tradičně k nim patří Sametový brunch, při kterém se lidé během rána a dopoledne schází u dlouhého prostřeného stolu uprostřed Národní třídy. V letošním roce museli organizátoři tuto mezi lidmi oblíbenou aktivitu přizpůsobit současné epidemiologické situaci. Díky spojení s platformou Breakfastory si lidé mohou Sametový brunch objednat až do bezpečí svého domova.

Spolupráce Breakfastory a Díky, že můžem navíc umožňuje společně podpořit v tuto chvíli zvlášť ohrožené členy naší společnosti. „Prostřednictvím Breakfaststory spojujeme několik sociálních gastropodniků. Jejich zaměstnanci se často ocitli v náročných životních situacích, ztratili domov nebo se narodili s fyzickým či duševním hendikepem. I přes to všechno mají velkou odhodlanost pracovat, což dokazují prostřednictvím jejich výborných jídel a produktů,“ říká Lucie Hyblerová, zakladatelka platformy. U podpory sociálních podniků však Breakfaststory nekončí. S každou zakoupenou porcí Sametového brunche putuje druhá seniorům a seniorkám v nouzi.

Na eshopu Breakfaststory si lidé mohou objednávat speciální sametový brunch ze tří sociálních podniků. Ty pracují s různými skupinami znevýhodněných osob – počínaje Jídelnou Kuchařek bez domova zaměřující se na práci se ženami, které mají zkušenost s bezdomovectvím. Druhý zapojený podnik vystupuje pod zkratkou GULE (Gastronomie umožňující lidem existovat) a pracují v něm především lidé se zdravotním hendikepem. Poslední menu připraví v Tiché cukrárně, kde pečou neslyšící cukrářky a cukráři.

Spolupráci si organizátoři oslav 17. listopadu chválí. „Menu Sametového brunche nově obsahuje kromě dobrého jídla i dobrý skutek. Slavnostní ráno, které si lidé užijí i díky brunchi z bezpečí domova, v sobě tak ponese i kousek zodpovědnosti a solidarity, která je pro fungování demokracie tak důležitá,“ uvedla Anna Zemanová, organizátorka z Díky, že můžem.

Sametový brunch lze na 17. listopadu objednat v předprodeji na e-shopu Breakfaststory. V symbolické ceně 198,9 Kč je zahrnuto jídlo včetně dopravy a eko obalu, zvláštní vydání Deníku N (Listopadoviny) a připínací trikolora. Částka zároveň pokrývá druhou porci pro seniora v nouzi včetně dopravy. Doručení je z technických důvodů možné pouze po Praze.

Menu I: Veganský brunch z Jídelny Kuchařek bez domova:

Vegan vajíčková pomazánka s černým sezamem (150 g, alergeny: 6, 11) Domácí pletýnka (alergen 1)

Ovocná bublanina s kokosovou drobenkou (alergeny: 1, 8)

Menu II: Koblížkový brunch z foodtrucku GULE:

Čerstvě připravené tvarohové mini-koblížky s polevou LOTELLA – z Nutelly + drcených Lotus (8 ks, alergeny: 1, 3, 7, 8)

Menu III: Brunch z Tiché cukrárny:

Medium quiche se špenátem (235 g, alergeny: 1, 3, 7)

Skořicový šnek (35 g, alergeny: 1, 3, 7)

Více informací naleznete na www.breakfaststory.cz.

Související

Tesco spouští 8. kolo grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme

Přejít na článek

Filantropie jako forma teambuildingu? Nadace Via pomáhá firmám zapojovat zaměstnance do dobročinnosti

Přejít na článek