Od srpna IKEA nabízí vegetariánský hot dog

9. 8. 2018

IKEA chce inspirovat lidi ke zdravějšímu a udržitelnějšímu životnímu stylu. A to i prostřednictvím jídla, které má pozitivní dopad na lidi i naši planetu.

Rozšíření nabídky o vegeteriánský hot dog přispívá k cíli, který si stanovila společnost IKEA Food Services AB – zařadit do svého sortimentu více jídel rostlinného původu, které jsou za dostupnou cenu a navíc výborně chutnají. Vegetariánský hot dog stojí 12 Kč, stejně jako masová varianta, a zákazníci ho můžou od srpna ochutnat ve všech obchodních domech IKEA.

„V souladu s vizí IKEA, kterou je vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí, uvádíme v bistru IKEA na trh chutný, cenově dostupný a udržitelnější vegetariánský hot dog. Hot dogy jsou v české IKEA velmi populární, během jednoho roku sní zákazníci téměř 1,5 milionu masových hot dogů. Proto každý, kdo alespoň jednou ochutná malou vegetariánskou svačinu, přispěje ke zlepšení životního prostředí,“ říká Soňa Knaiflová, manažerka IKEA Food pro IKEA Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

 

Zdroj: IKEA Česká republika, www.ikea.com

Výsledný recept vznikl na základě úzké spolupráce s dodavateli, kdy jsme vše pečlivě testovali a také ochutnávali. Výsledkem je vynikající vegetariánský hot dog z ingrediencí, jako je například kapusta, červená čočka, mrkev a zázvor. Při jeho výrobě vzniká přibližně sedmkrát méně emisí CO2 na kilogram potraviny než u klasického hot dogu.

„V dnešní době čelíme v potravinářském průmyslu mnohým výzvám a jednou z nich je potřeba chovat se udržitelněji. IKEA je společností s celosvětovým dosahem, a proto si uvědomujeme, že máme odpovědnost a velkou příležitost nabízet jídlo, které je šetrné vůči naší planetě. Pochopitelně však nemá smysl vytvářet udržitelnější varianty potravin, pokud nejsou chutné. Proto jsme na svůj vegetariánský hot dog tak hrdí,“ říká Michael La Cour, Managing Director v IKEA Food Services AB.

 

Zdroj: IKEA Česká republika, www.ikea.com

Ikonický hot dog má v IKEA dlouhou tradici. V 80. letech 20. století stanovil Ingvar Kamprad cenu hot dogu IKEA na pět švédských korun – což byla ve srovnání s konkurencí v tehdejším Švédsku poloviční cena. Dnes je IKEA jedním z největších prodejců hot dogů na světě – ročně jich prodá více než 100 milionů.

„Vegetariánským hot dogem vycházíme vstříc potřebám velkého množství lidí, vegetariánů, flexitariánů a všech těch, kdo si rádi pochutnají na dobrém jídle a současně zůstáváme věrní vizi Ingvara Kamprada a nabízíme rychlý, praktický a opravdu cenově dostupný výrobek, který si mohou dopřát všichni návštěvníci IKEA,“ říká La Cour.

 

Zdroj: IKEA Česká republika, www.ikea.com

IKEA nabízí řadu udržitelnějších a zdravějších alternativ potravin, ať už v restauracích, bistrech či obchodech se švédskými specialitami. V sortimentu jsou výrobky z kávy, čaje, kakaa a mořské plody a ryby s certifikací, která je známkou udržitelného hospodaření a lepších podmínek pro farmáře, jejich rodiny i naši planetu. Více informací najdete na webových stránkách IKEA/Lidé a planeta.


Zdroj: Tisková zpráva, IKEA Česká republika, www.ikea.com