Odpovědné surfování s novými neopreny Patagonia

3. 8. 2014

Společnost Patagonia, která mimo jiné nabízí také potřeby pro surfaře, přichází na trh s novinkou ekologicky šetrnějších surfařských obleků.

Surfaři jsou z nich nadšení a přiznávají, že jejich vzhled, aroma i vlastnosti jsou k nerozeznání od klasických neoprenových obleků. Na rozdíl od nich však mají minimální dopad na životní prostředí.

Novinka, jejímž producentem je společnost Yulex, není vyráběna z konvenčního neoprenu na ropné bázi, ale z přírodního kaučuku, jehož zdrojem je pouštní keř, nenáročný na vodu a hnojiva. Výroba tohoto materiálu je šetrnější k životnímu prostředí, jedná se rovněž o hypoalergenní látku vhodnou pro zájemce hledající alternativu ke klasickému neoprenu. Vedení společnost je přesvědčeno, že mnoho let vývoje a testování napomohlo k revolučnímu objevu, který najde své využití u dalšího sportovního vybavení a předmětů každodenní potřeby. Cílem společnosti je rozšíření materiálu na trhu a zvýšení jeho konkurenceschopnosti.

Patagonia není v současnosti jedinou značkou, která materiál využívá. Zájem dalších firem narůstá i přesto, že jsou v současnosti obleky dražší. Jejich cíl je jasný. Zvýšit svou důvěryhodnost a odpovědnost vůči životnímu prostředí a rovněž snaha spojit sport jako takový s hlubším environmentálním uvědoměním v očích samotných spotřebitelů.

Zdroj: NY Times (July 30, 2014): At Patagonia, the Bottom Line Includes the Earth. Dostupné zde