Odstartoval 6. ročník akceleračního programu Social Impact Award, nově již pro mladé od 15 let

1. 3. 2017

V pondělí 27. února se v České republice rozeběhl již 6. ročník mezinárodního vzdělávacího a akceleračního programu Social Impact Award, který je zaměřen na rozvoj společensky odpovědného podnikání mladých lidí.

Díky tomuto akcelerátoru rozjelo své sociální podnikání za uplynulých pět let více než čtyřicet studentských týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Rekola, Bezobalu, Frusack, Koala Phone nebo NáZNAK.

Letošní ročník Social Impact Award přináší řadu novinek. Poprvé se do něj mohou hlásit všichni mladí lidé ve věku 15–30 let, kteří chtějí realizovat svůj nápad s pozitivním společenským dopadem, oproti předchozím letům tak účastníci nemusí být studenty vysokých nebo vyšších odborných škol. Zároveň letos poprvé do ČR zavítá tým i z jiné soutěžní země, v dubnu bude svoji činnost prezentovat na odborných workshopech jeden z vítězných týmů Makedonie.

Patronkou tohoto ročníku se stala ikona online marketingu Pavlína Louženská, jejímž velkým přáním je „aby účastníci tohoto ročníku, jako představitelé generace Y, na konci tohoto běhu dokázali všem, co tvrdí, že neumí tvrdě makat ….že opak je pravdou. Že právě jim na světě kolem nich záleží, nebojí se zvednout z gauče a jít měnit svět k lepšímu.“

Cílem tohoto unikátního vzdělávacího programu Social Impact Award je vytvořit prostor všem mladým lidem, kteří mají nápad, jak udržitelně, inovativně a kreativně řešit společenské a enviromentální problémy kolem sebe „Klíč k prosperitě naší společnosti mají ve svých rukou aktivní a podnikaví mladí lidé, kteří jsou ochotní vzít zodpovědnost za svůj život i za své okolí do vlastních rukou. Proto od počátku podporujeme Social Impact Award a těší nás, že se v tomto programu můžeme potkávat s řadou těch, kdo chtějí měnit svět a mají skvělé a realizovatelné nápady,“ říká Radek Bedřich, manažer Sociálního bankovnictví České spořitelny, generálního partnera projektu.

Social Impact Award, největší akcelerační program pro mladé, trvá 7 měsíců a zahajuje jej roadshow vzdělávacích workshopů. Ta startuje na začátku března a až do konce dubna bude probíhat po celé České republice. Účastníci si během jednotlivých setkání mohou vyzkoušet metody Human Centered Designu, emočních map, plánování, PR a marketingu. Mohou tak získat cenné zkušenosti, které jim pomohou při vyplňování přihlášky a následné prezentaci před porotou.

Přihlášky je možné podávat až do 30. dubna 2017. Odborná porota posléze vybere 10 nejlepších projektů. Desítka finalistů od konce června nastoupí do akceleračního programu, ve kterém na ni čekají dva měsíce intenzivní práce na projektu.

Po dobu letního akceleračního programu se každému týmu věnují mentoři ze společnosti PwC ČR. Do minulého ročníku mentoringového programu PwC se zapojil rekordní počet mentorů. Finalistům soutěže radilo 20 odborníků z auditního a poradenského oddělení, 5 právníků a 3 daňaři. Společně investovali celkem 500 pracovních hodin do rozjezdu start-upů. „Mentoring v rámci akceleračního projektu Social Impact Award je pro nás jedna z nejcennějších zkušeností. Během dvou měsíců letní akcelerační části s týmy srostete, nadchne vás jejich nápad a vy se spolu s nimi snažíte dát jejich myšlence podnikatelský rozměr, aby po skončení akcelerátoru stál tým na vlastních nohách a byl schopen fungovat, rozjet podnikání a začít si na sebe sám vydělávat,“ říká Pavla Žížalová, manažerka z oddělení poradenství PwC ČR, která byla v minulém roce mentorkou projektu Amani.

Nejlepší týmy akcelerátoru získají hlavní výhru, finanční odměnu ve výši 2 000 EUR, poukázky od Copy General a členství v síti Impact Hub. Tyto týmy jsou také reprezentanty České republiky na mezinárodním setkání účastníků Social Impact Award Global, které se letos bude konat v Bělehradu.

Celá tisková zpráva je dostupná ZDE.