Odstartoval 8. ročník soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018

20. 3. 2018

Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018, prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají lidi se znevýhodněním, se již po osmé uděluje v Česku. Letošní ročník odstartoval v prvním březnovém týdnu.

Na otevřeném trhu práce jim dávají stejnou šanci jako ostatním. Tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Právě tyto zaměstnavatele je potřeba veřejně ocenit a poděkovat jim za jejich činy.

„Soutěž má primárně přispět ke zvýšení zaměstnanosti lidí se zdravotním postižením v běžných firmách. Oceněné firmy by měly sloužit jako vzor toho, jak firma může projevit svoji společenskou odpovědnost,“ říká Pavla Baxová, ředitelka organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018 je vyhlášená v 7 krajích, napříč celou Českou republikou:

  • Hlavní město Praha (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)
  • Karlovarský kraj (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)
  • Středočeský kraj (pořadatel Rytmus – Střední Čechy, o. p. s.)
  • Ústecký kraj (pořadatel Agentura Osmý den, o. p. s.)
  • Liberecký kraj (pořadatel Rytmus Liberec, o. p. s.)
  • Jihomoravský kraj (pořadatel AGAPO, o. p. s.)
  • Jihočeský kraj (pořadatel MESADA, z. s.)

Sběr nominací začíná v Praze, Karlovarském a Ústeckém kraji dnešním dnem, tedy od 5. března 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost a to prostřednictvím nominačních listů umístěných na webových stránkách soutěže (www.stejnasance.cz). Hodnocení jednotlivých nominací bude mít na starosti odborná porota. Výsledky soutěže budou za každý kraj vyhlášeny na slavnostním setkání.

Cílem soutěže je veřejně ocenit a podpořit zaměstnavatele, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe rozšířit myšlenku zaměstnávání lidí s postižením směrem k široké veřejnosti a také k dalším potencionálním zaměstnavatelům.

Kontakty:


Zdroj: Tisková zpráva, organizace Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s. Více informací naleznete na webových stránkách www.stejnasance.cz.