Okenní úspěch roku v Domově sv. Josefa!

30. 11. 2019

„Mám sklerózu, ale okno nemám“, tak zní název aktuálního projektu Domova sv. Josefa, jehož cílem je výměna více než 100 let starých oken původně barokního areálu, který již 18. rokem slouží péči o nemocné roztroušenou sklerózou.

Právě díky úspěchu tohoto jedinečného projektu se daří postupným tempem původní, netěsnící a profukující stará okna nahrazovat těmi novými, funkčními a památkově předepsanými, které zachovají historické hodnoty Domova. Kromě toho více než 4 milionová investice výrazně uspoří provozní náklady v budoucích letech, které budou investovány do zkvalitnění péče o klienty. Z celkového počtu 86 oken už jich zbývá dofinancovat jen 26 a je pro nás velkým potěšením znovu a znovu zjišťovat, že když je dobrý záměr, mohou věci fungovat!

 

V březnu letošního roku jsme v Domově přivítali vzácnou návštěvu, rychlobruslařky Martinu Sáblíkovou a Nikolu Zdráhalovou, které s sebou přivezly první nové okno. Nastartovaly tím celou kampaň a našemu okennímu úspěchu výrazně pomohly. Možná díky tomu se z velkého okenního snu stala skutečnost a jeden dárce za druhým postupně plnil pomyslné otvory ve zdi novými tabulemi. Kromě individuálních dárců se zapojily firmy, veřejná správa i samotný dodavatel oken (firma Propama), který nabídl 10% slevu oproti původnímu rozpočtu.

Skvělým motivačním příkladem může být i stavební firma Eurovia, která sdílela projekt mezi svými zaměstnanci a následný výtěžek zdvojnásobila. Darovací šek pro Domov tak přinesl krásnou částku 300 000 Kč. Dále velmi pomohl benefiční koncert „Muzikál v kostele“, který pro Domov uspořádal moderátor FTV Prima Josef Mádle. Tím zajistil prostředky na výměnu dalších 7 oken.

A proč okenní „úspěch“? První etapa výměny oken ze tří začala již začátkem října, kdy bylo vyměněno 22 oken a to jenom díky všem, kteří se Domov rozhodli podpořit a věří jejich potřebnému projektu. A těch zbývajících 26 oken? Vzhledem k tomu, co se povedlo doposud, věříme v úspěšné finále. Chcete se o projektu dozvědět více nebo přímo darovat okno nebo jeho část? Navštivte stránku www.darujokno.cz!