On-line akademie (nejen) pro seniory

15. 12. 2013

Od pondělí 16. prosince do pátku 20. prosince proběhne na stránkách Elpida.cz vzdělávací on-line seriál pod názvem „Google pro všechny generace“.

V jednotlivých dílech najdou senioři prostřednictvím krátkých filmů inspiraci, jak chytře využívat vyhledávání, email, mapy, video obsah nebo video hovory. Jednotlivá videa a lekce budou dostupné i po jeho skončení. Iniciativa je součástí celoročního programu Google pro vzdělávání v Česku.

  • I. díl – Naučme se hledat chytře (od 16. 12.)
  • II. díl – Ovládněte svůj e-mail (od 17. 12.)
  • III. díl – Vše, co potřebujete, najdete na mapě (od 18. 12.)
  • IV. díl – YouTube, svět uvidíte na vlastní oči (od 19. 12.)
  • V. díl – Google a hangout (od 20. 12.)

Elpida pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti.

Elpida realizuje tyto dlouholeté projekty:

Linka seniorů – 800 200 007 – Anonymní a bezplatná telefonická služba pro seniory, osoby o seniory pečující a osoby v krizi. Nabízí volajícím důvěrný prostor pro sdílení jejich pocitů, provází je náročnými životními situacemi, poskytuje jim smysluplné kontakty na další služby a instituce. Tím je podporuje v aktivním, nezávislém a důstojném životě.

Centrum Elpida – Moderní vzdělávací a společenské centrum, místo pro setkávání seniorů. Nabízí poradny, cvičení, tréninky paměti a tematické workshopy. Počítačové a jazykové kurzy v příjemném prostředí absolvovalo na 20 tisíc seniorů. Mladí a trpěliví lektoři, vlatní učebnice. Tempo výuky je přizpůsobené potřebám seniorům.

Vital plus – Nejčtenější časopis pro seniory v České republice. Společenských čtvrtletník, který se zabývá postavením seniorům ve společnosti. Přináší rozhovory, reportáže, fejetony, tipy z oblasti vzdělávání a zdraví.

Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji! – Dlouhodobá kampaň, kterou Elpida usiluje o změnu vnímání seniorů ve společnosti odstartovala v roce 2010 formou outdoorové a mediální kampaně. V roce 2012 na sebe bere podobu společných koncertů indie-rockové Please The Trees a pěveckého sboru seniorů Elpida.

 

Zdroj: elpida.cz, 2013