OPIM představuje nový online seriál Různorodost nám sluší!

22. 1. 2021

Téměř dvacet let se OPIM snaží šířit povědomí o různorodosti. Prostřednictvím životních příběhů a vzdělávání pomáhá bořit předsudky, měnit myšlení a zvyšovat empatii pro lepší vzájemnou spolupráci. Nyní představuje nový online seriál Různorodost nám sluší!

OPIM má programy diverzity a inkluze jejichž prostřednictvím se snaží pomoci vytvořit inkluzivní prostředí ve firmách. Poskytuje poradenství na míru. Nedílnou součástí je program Živá knihovna, který nezisková organizace pořádá jak pro školy, tak pro firmy. Živá knihovna je unikátní v tom, že lidé zde potkají skutečné různorodé lidi s jejich příběhy. Ti mají chuť bořit mýty a předsudky formou dialogu.

Nově také vytvořila aplikaci Diversity Talent Pool, která páruje a propojuje různorodé uchazeče a uchazečky o práci s firmami, které jsou otevřené diverzitě, rovnému zacházení a vytváří inkluzivní pracovní prostředí, aby se tam všichni zaměstnanci cítili respektováni a nemuseli skrývat svou identitu.

Nejnovější produkt organizace je dvanáctidílný seriál Různorodost nám sluší! Každý měsíc bude formou online webináře jiné téma o různorodosti a začleňování lidí do pracovního a společenského života. Seriál přinese praktické rady a přímé zkušenosti pod taktovkou erudovaných odborníků a odbornic z dané oblasti.

Seriál odstartuje 27. ledna prvním dílem Zaměstnávání lidí s poškozením míchy. Hostem je David Lukeš, ředitel Centrum Paraple, vášnivý ragbista a vizionář se smyslem pro humor. Zaměří se především na tyto oblasti:

  • Jak zaměstnávat lidi s poškozením míchy a jak je začlenit do týmu?
  • Co k práci potřebují a čím si je nalákáte a naopak?
  • Jak jim můžete usnadnit práci a dát jim příležitost uplatnit svůj talent?

Registrace na první díl edukativního seriálu je ještě otevřená. Přihlašte se na tomto odkazu.

Související

Rok 2021 je rokem ochrany oznamovatelů. Jak se jako firma na to připravit?

Přejít na článek