Oscar Senior slaví další úspěch – bude se účastnit šestiměsíčního programu v Google Campus Warsaw!

11. 6. 2017

Společnost Oscar Senior byla jako první český start-up vybrána do programu Campus Residency. Cílem programu Campus Residency je identifikovat tři výzvy, kterými se bude start-up v průběhu programu zabývat, aby se mohl rozvíjet na mezinárodní úrovni.

Campus Warsaw je jedinečné místo v okrese Praga ve Varšavě, kde se podnikatelé potkávají, učí a budují podniky, které mohou vstoupit na světové trhy a měnit svět. Pořádá stovky akcí organizovaných členy komunity a partnery, včetně největších akceleračních programů. Campus Warsaw do dnešního dne vytvořil více než 620 pracovních míst a od zahájení činnosti v listopadu 2015 získal více než 22,6 milionu PLN ve financování.

Oscar Senior přináší seniorům snadný způsob, jak být v kontaktu s rodinou, přáteli a užitečnými on-line službami. Základem je jednoduché a bezpečné prostředí, plně přizpůsobitelné potřebám seniora. Člen rodiny či přítel seniora může navíc pomoci seniorovi na dálku a vše nastavit prostřednictvím aplikace Oscar Senior ze svého chytrého telefonu. Oscar Senior tak umožňuje Vaším starším blízkým jednoduše a zábavně vstoupit do digitálního světa a zároveň jim pomáhá vystoupit ze sociálního vyloučení. To vše za doprovodu mladších členů rodiny, s jejichž pomocí může senior na svém tabletu, v bezpečném a jednoduchém prostředí, objevovat internet, prohlížet si zprávy či počasí a další užitečné aplikace.

Přečtěte si rozhovor o programu Campus Residency a novinkách s Eliškou Divokou, která má v Oscar Senior na starosti marketing.

Jak jste se o programu Campus Residency dozvěděli?

O programu jsme se dozvěděli v podstatě náhodou. V březnu jsme se účastnili Wolves Summitu ve Varšavě, kde nás pozval na schůzku zástupce Google Campus Warsaw. Představil nám “Residency program” a zmínil, že právě náš start-up je vhodným kandidátem. Rozhodli jsme se tedy přihlásit, poté jsme absolvovali ještě pohovor po Skypu a za pár týdnů jsme dostali výbornou zprávu, že jsme byli jako jeden z 10 start-upů ze střední a východní Evropy do programu vybrání.

V čem spočívá Residency Program?

Jako residenti získáme přímou podporu mentorů a expertů z Google Campusu, možnost účastnit se vybraných kurzů a také přístup k síti Google for Entrepreneurs na 6 měsíců. V neposlední řadě také získáme kanceláře přímo v Campusu a náš tým má tak šanci stát se součástí této skvělé komunity.

Kdy program začíná a co od účasti očekáváte?

Oficiální zahájení programu je již 19.6.2017. Slibujeme si od toho hlavně propracovanější strategii globálního rozvoje a její následné plnění díky poradenství od expertů a přístupu k partnerům a kontaktům, které jsou pro náš další rozvoj velmi důležité. Věříme, že účast na kurzech a přístup ke znalostem expertů nám velmi pomůže v dalším rozvoji společnosti a také nám pomůže rychleji a efektivněji dosahovat stanovených cílů.

Více o start-upu Oscar Senior se můžete dozvědět na jejich webových stránkách.