Oslavte Světový den životního prostředí aktivně

12. 5. 2014

Světový den životního prostředí, který připadá na 5. června, je jedním z hlavních nástrojů OSN na podporu celosvětového povědomí o ochraně životního prostředí.

V průběhu let dosáhl tento svátek celosvětového rozměru a je oslavován ve více než 100 zemích světa. Neslouží pouze informování široké veřejnosti, ale také jako den, kdy se mají lidé ve svém úsilí o změnu a vliv na planetu spojit a společně pozitivně působit na životní prostředí.

Rok 2014 byl OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok malých ostrovních rozvojových států. Světový den se zaměří právě i na téma ostrovních států v kontextu klimatických změn. Hlavním cílem je vydat impulz směrem ke Třetí mezinárodní konferenci o ostrovních rozvojových státech, která se uskuteční v září, a zdůraznit ochranu a pomoc těmto státům, které čelí stále větším hrozbám v důsledku klimatických změn. Světový den se jeví jako vynikající příležitost k vyjádření našeho zájmu a solidarity s ostrovy.

Výzvu podpořil i generální tajemník OSN Ban Ki-moon svým výrokem: „Planeta země je naším společným ostrovem, spojme své síly k její ochraně“.

Světový den životního prostředí je příležitostí pro každého uvědomit si nejen odpovědnost k péči o planetu, ale i vlastní možnost aktivně participovat na její ochraně. Loňský rok byl mimořádně úspěšný v médiích i na sociálních sítí. Mezi 1. a 10. červnem 2013 shlédlo na YouTube video o Světovém dnu téměř 120 milionů diváků a Světový den životního prostředí byl jedním z hlavních témat v médiích a na internetu minimálně v 15 zemích světa.

Přijměte prosím naše pozvání na Společensky odpovědný networking Asociace společenské odpovědnosti, který proběhne právě u příležitosti Světového dne životního prostředí formou originální akce, která pomůže rozšířit vaše osobní portfolio společensky odpovědných kontaktů. Akce se koná 5. 6. od 15:30 do 19:00 v Era svět v Praze.

Seznamte se se členy Asociace společenské odpovědnosti, platformy, která sdružuje, propojuje a reprezentuje zájmy společensky odpovědných subjektů v ČR. Její ojedinělá vize zapojuje do tématu společenské odpovědnosti (CSR) nejen firmy, ale i všechny další složky společnosti, a to včetně veřejné správy, neziskového sektoru, sociálních podniků, škol i jednotlivců.

Malý dárek na přivítanou obdržíte od ekologické úklidové firmy GREENCLEAN. Přispějte i vy aktivně k ochraně klimatu. Myslet a jednat zeleně není tak těžké, jak byste si mohli myslet. Představíme vám několik jednoduchých cest k tomu, jak udělat svůj každodenní život o něco ekologičtější.

Pozvánka na setkání zde. Více informací naleznete zde.

Počet míst je omezený! Neváhejte a registraci na akci proveďte, prosím, nejpozději do 25. května 2014 na madlova@a-csr.cz.