Ples pro Fenix: vozíčkáři to opět roztočí na tanečním parketu

20. 10. 2021

V pořadí již čtvrtý ročník největšího bezbariérového plesu v ČR pořádá brněnské ParaCENTRUM Fenix. V sobotu 6. listopadu se v hotelu Voroněž rozezní hudba u příležitosti tradičního Plesu pro Fenix. Výtěžek z akce poputuje na provoz spolku, který již sedmnáct let pomáhá lidem s poraněním míchy. Organizátoři opět očekávají stovky hostů z řad klientů, veřejnosti i politické reprezentace.

Jedna ze stěžejních akcí organizace, která pomáhá lidem po úrazu míchy vrátit se zpět do aktivního života, se uskuteční bezmála po dvou letech. „Jsem velmi rád, že epidemiologická situace nám konečně umožnila ples po dvou odkladech uskutečnit. Těším se, že lidé budou mít o to větší chuť zúčastnit se našeho plesu a strávit večer v příjemné společnosti,” říká ředitel ParaCENTRA Fenix Michal Odstrčil.

Večerem bude provázet dvojice moderátorů, kterou tvoří Soňa Porupková (CNN Prima News) a Radek Bortlík (Český rozhlas Brno). Hosté plesu se i letos mohou těšit na rozmanitý program v podobě bohaté tomboly, kola štěstí, benefiční dražby nebo vystoupení formace RITMO FACTORY, která zajistí bubenickou show. K tanci a zábavě budou hrát neotřelá provedení známých hudebních hitů v podání LOL party kapely.

Výtěžek ze vstupenek, dražby a tomboly použije Fenix na provoz služeb pro klienty. „Chtěl bych poděkovat všem dárcům, kteří podpořili letošní ples. Výtěžek z akce nám pomůže udržet v provozu životně důležité služby pro klienty s poraněním míchy, ve většině případů vozíčkáře,” dodává Odstrčil. Letošní ples však není speciální jen kvůli svým několika odkladům. „Covidová situace se v posledním roce a půl projevila samozřejmě i v sociální sféře. Mnoho akcí jsme nemohli uskutečnit, ples je toho důkazem, spolek tak přišel o část nezbytných financí. Proto bych si dovolil říci, že Ples pro Fenix 2021 a z něj utržená částka výrazně pomohou provozu tolik potřebné organizace,” uzavírá Odstrčil.


Zdroj: Ples pro Fenix: vozíčkáři to opět roztočí na tanečním parketu. ParaCENTRUM Fenix z.s. Tisková zpráva, 15. 10. 2021.

Související

25 let v POHODĚ – organizace POHODA oslavila čtvrt století na náměstí Brumlovka

Přejít na článek

FOVY se podílí na vzniku výrobků značky FOREWEAR už 10 let, nyní představují spolupráci s dalším členem A-CSR, společností ComAp

Přejít na článek