Ploggujte s námi a vyhrajte udržitelný batoh Fjällräven

13. 9. 2019

Chcete vyhrát batoh, který byl vyroben výhradně z polyesteru recyklovaného z jedenácti plastových lahví? Stačí jít ploggovat a přitom se vyfotit. Odměníme celkem pět ploggerů!

Při příležitosti letošního ročníku World Cleanup Day v sobotu 21. září 2019 přinášíme pro naše členy i pro širokou veřejnost novou soutěž v rámci kampaně Plogging Česko. Ve hře je 5 udržitelných batohů z edice Re-Kanken značky Fjällräven, které jsou vyrobené výhradně z polyesteru recyklovaného z plastových lahví.

Co to je ten plogging?

Plogging (švédsky: plocka upp a jogging) spojuje pohyb, který je prospěšný pro naše tělo i mysl, s dobrou věcí a péčí o naši planetu. Lidé běhají a přitom sbírají odpad, kterého je plno nejen kolem běžeckých tras, ale i v parcích nebo městských ulicích. Tradičnímu tréninku tak dávají nový rozměr a odpadky při běhu vrací tam, kam patří – vytřídí je do recyklačních kontejnerů. Erik Ahlström, zakladatel tohoto fintess trendu, se běháním a sbíráním odpadků začal zabývat ve švédském Stockholmě, když se tam přestěhoval z lyžařského střediska Åre. Jak podle něj může pohyb zachránit planetu, si poslechněte ve videu níže.

 

V rámci World Cleanup Day jsme se i v letošním roce rozhodli podpořit ploggery v Česku a ocenit pět šťastlivců, kteří mohou získat červený batoh Re-Kanken. Speciální edice je vyrobená výhradně z polyesteru recyklovaného z jedenácti plastových lahví. Batohy jsou barvené pomocí technologie SpinDye, která radikálně snižuje množství použité vody, energie a chemikálií. Tento každodenní společník má stejný design jako originál Kanken, ale je přepracovaný s ohledem na recyklovatelnost, ve snaze šetřit přírodní zdroje. Velmi rychle se stane milovaným společníkem na cestách – a v daleké budoucnosti může být znovu recyklován.

 

Jak je můžete vyhrát? Soutěž probíhá v termínu od 14. 9. 2019 (6:00 hodin) do 21. 9. 2019 (23:59 hodin) na Instagramu a soutěžící je povinen splnit několik podmínek pro účast v soutěži, kterými jsou:

Po skončení soutěže vybere pořadatel 5 nejzajímavějších fotek, jejichž autoři se stávají výherci. Výherce bude zveřejněn v samostatném příspěvku na Instagramu Asociace společenské odpovědnosti v pondělí 23. 9. 2019, a to uvedením vítězných 5 fotografií v příspěvku. Výsledky soutěže společně s vítěznými fotkami budou uvedeny také v článku na webových stránkách www.spolecenskaodpovednost.cz.

 

Úplná pravidla soutěže naleznete na tomto odkazu.


Zdroje: