Po službě u energetiků přechází terénní VW Amarok na Orlík k vodním záchranářům

28. 12. 2021

Vodní záchranáři ČČK Praha 15, kteří v létě pomáhají na vodní nádrží Orlík, dostali od energetiků z ČEZ zánovní VW Amarok. Vozidlo využijí pro převozy svých záchranářských motorových člunů. Skupina ČEZ v rámci obměny vozového parku ročně věnuje neziskovým organizacím několik vozidel.

S oranžovým logem na kapotě najezdil VW Amarok u energetiků ČEZ na 120 000 kilometrů. V rámci obměny vozového parku dostal pravidelně servisovaný a opečovávaný terénní vůz novou šanci ukázat, co umí, u Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Praha 15. Ta zajišťuje prázdninové fungování základny na přehradě Orlík a ve spolupráci s hasiči, záchrannou službou a policií zasahuje na vodní ploše a v jejím bezprostředním okolí. Díky svému motorovému člunu jsou vodní záchranáři často na místě zásahu jako první. Provádějí záchranné a vyprošťovací práce, zabezpečují potápějící se plavidla, vyhledávají potopená plavidla či odtáhnou plavidla s poruchou pohonu, ale i poskytují laickou první pomoc. Vozidlo Amarok využijí právě na převozy 7,5 metrů dlouhého záchranářského plavidla Sportis 7500 a MS Boat 5500.

„Jelikož nám dosluhoval náš původní automobil, oslovili jsme naslepo několik společností, zda se nechystají ze svých vozových parků vyřazovat nějaká terénní auta. Po negativních reakcích z různých stran jsme ani nečekali, že reakce ČEZ bude tak vstřícná a že se podaří získat přesně vyhovující vozidlo, navíc ve skvělé kondici. Jezdí se s ním báječně a těšíme se, jak ho zapřáhneme,“ uvedl předseda Vodní záchranné služby ČČK Praha 15 Lukáš Kordík.

„Orlík je jednou z našich klíčových vodních elektráren a prostřednictvím Nadace ČEZ dlouhodobě podporujeme řadu organizací, které pomáhají lidem. Darování vozidla záchranářům z Orlíka nám proto přišlo jako logický a správný krok,“ řekl Jakub Bosák, manažer útvaru Dopravní služby ČEZ. Skupina ČEZ ročně věnuje několik vyřazených vozidel. Jedná se například o hasičské vozy, které směřují státním či dobrovolným hasičům, osobní a užitkové automobily zase putují do stacionářů nebo jiných sociálních služeb.


Zdroj: Po službě u energetiků přechází terénní VW Amarok na Orlík k vodním záchranářům. Skupina ČEZ. Tisková zpráva, 22. 12. 2021.

Související

Seznamte se s rozvojovými projekty v oblasti udržitelného rozvoje, fair trade, zemědělství a ochrany životního prostředí

Přejít na článek

Solidarita Čechů celosvětově nejvíce roste, v posledním roce až o 29 %

Přejít na článek