Podpořte naložený hermoš s příběhem

1. 6. 2016

Portus Praha zahajuje crowdfundingovou kampaň na pořízení pojízdné prodejny DOBROTY S PŘÍBĚHEM.

Pořízení pojízdné prodejny pro prodej a distribuci nakládaných sýrů a uzenin Dobroty s příběhem, vzniklých v chráněných dílnách organizace Portus Praha je cílem dnes zahájené sbírkové kampaně na serveru Startovac.cz. Během následujících šedesáti dnů se organizátoři kampaně pokusí vybrat od návštěvníků serveru alespoň 150 tisíc korun a za ně pořídit automobil, který bude upraven na pojízdnou prodejnu.

Nakládané delikatesy, hermelíny a utopence vznikají v sociálním podniku vybudovaném nedaleko Prahy, v Davli, a sice z peněz získaných ve sbírce AKCE CIHLA. Pod značkou DOBROTY S PŘÍBĚHEM se dostávají do vybraných restaurací a klubů v Praze a okolí. V těchto produktech je ukrytý příběh lidí s handicapem usilujících o začlenění do společnosti.

Svůj první hermelín naložili lidé s mentálním postižením už v roce 2005 v chráněné dílně na Slapech. Nakládali i další hermelíny s různými příchutěmi a utopence podle vlastních originálních receptur. V roce 2014 se výroba zvětšila a přestěhovala se do podniku v Davli u Prahy s prodejnou a letním občerstvením. Za každým kouskem naloženého sýra, nebo utopence je tedy příběh člověka, který s pomocí druhých překonal svůj nepříznivý životní osud a našel své místo ve společnosti.

„Zájem o DOBROTY S PŘÍBĚHEM je velký, a přestože jsme rozšířili výrobu a nakládáme a nakládáme a nakládáme; více než kdykoliv předtím, rádi bychom udělali radost všem milovníkům naložených dobrot. Proto potřebujeme pořídit jezdící prodejnu, abychom se dostali i k Vám. Pomozte nám tu jízdu nastartovat!“ vyzývá ředitel Portus Praha Tomáš Masopust.

Podpořete DOBROTY S PŘÍBĚHEM i vy! Více na startovac.cz/projekty/nastartujdobroty.