Pojďte pěstovat dobré sousedské vztahy

16. 9. 2014

Už podeváté se můžeme těšit na sousedskou slavnost Zažít město jinak, která proběhne nejen v pražských ulicích.

Slavnost letos připadne na sobotu 20. září a konat se bude po 46 místech v Praze, v Hradci Králové, Jablonci nad Nisou či Ostravě. Přijďte se podívat, co se děje ve vaší čtvrti.

Zažít město jinak je jeden z největších komunitních projektů v České republice, jehož cílem je rozvíjet spolupráci na místní úrovni a kultivovat veřejný prostor. Za akcí stojí stovky hodin neplacené práce, nadšení a množství nápadů. Po intenzivních celoročních přípravách místních organizátorů, Auto*Matu a úřadů si můžete i vy v sobotu 20. září užít výsledek společné práce.

Slavnosti se konají v době Evropského týdne mobility, který se snaží propagovat myšlenku udržitelné mobility, letos s podtitulem “Naše ulice, naše volba”. Kampaň dává občanům možnost poznat, jaká je role městských ulic ve skutečnosti, a prozkoumat konkrétní řešení městských problémů jako je např. znečišťování ovzduší.

Přijďte si vyrobit origami, vytvořte si hudební nástroj, opravit kolo, zajděte na improvizační show nebo na besedu se starousedlíky, roztančete se při poslechu kapel nebo se zamyslete při prohlídce kostela. Kompletní program v jednotlivých městech najdete zde.

Zdroj: Auto*Mat, 2014