Pojďte se s Metropolitní univerzitou Praha vrátit k přírodě a pravidelnému pohybu

17. 6. 2022

Ukázat cestu k tomu, aby se pohyb stal součástí jejich života, připomenout sounáležitost lidské populace k přírodě, a především vytáhnout mladou generaci od počítačů zpět na hřiště, do lesů nebo hor. To je hnacím motorem Metropolitní univerzity Praha, která prostřednictvím Sportovního klubu MUP vytváří pro své studenty, absolventy a zaměstnance nadstandardně atraktivní nabídku sportování a volnočasových aktivit. V posledních letech mohou aktivity využívat také zájemci z řad veřejnosti, anebo studenti „spřátelených“ středních škol.

V průběhu semestrů si mohou vybírat z 9 až 12 sportovních aktivit. Mezi nejatraktivnější a studenty v poslední době nejvíce vyhledávané patří lekce jógy, kruhového tréninku, bojových umění (krav maga) a florbalu. V létě univerzita organizuje sportovní klub, vícedenní akce v Čechách i zahraničí (především na Slovensku a v Rakousku). Většina těchto aktivit je dotovaná univerzitou, a tak mají studenti i zájemci z řad veřejnosti skvělou příležitost zapojit se do semestrálních lekcí či vyrazit za lyžováním, vysokohorskou turistikou, splout některou z českých řek nebo vyrazit jen se spacákem do českých hor, za minimální náklady.

Účastníci se, pod vedením kvalifikovaných lektorů, seznámí s vybranou sportovní aktivitou, při níž mohou neformálně poznat další sportovně laděné jedince, a kromě sportovního prožitku vytvářet také přátelské vztahy. Účastníci MUPáckých akcí nezřídka komunikují i po jejich skončení, občas se k radosti univerzity dokonce stávají partnery. Pohyb je jednoduše, kromě nezpochybnitelně pozitivních zdravotních účinků na organismus, také skvělým pojítkem mezi lidmi.

Trendem posledních let je nabídnout MUPácké sportování a akce také zájemcům z řad veřejnosti. Tímto krokem chce dát univerzita příležitost hlavně začínajícím sportovcům a takzvaným „hobíkům“. Ti, kteří už sportování s MUPáky využívají, oceňují kromě nízké ceny zároveň kvalitu nabízených služeb.

Metropolitní univerzita Praha si uvědomuje, že pohyb a zdravý životní styl je zvláště v současné době důležitým tlumičem všude přítomných tlaků a problémů moderní doby. Pravidelný pohyb kromě nepopiratelného působení na psychický balanc zároveň pomáhá vytvořit přirozenou obranyschopnost a odolnost těla proti respiračním chorobám.

Metropolitní univerzita Praha chce pomoci všem, kdo chtějí začít a neví jak nebo nemají s kým a ukázat cestu ke zdravému životnímu stylu, ve kterém bude mít pohyb své pevné místo. Možnost poznat nové sportovní přátele, se kterými si následně budete vzájemnou motivací, protože sportování ve dvou či ve skupině je mnohem snazší. Dobrý parťák nebo skupina lidí vám pomůže přenést se přes krizové okamžiky na cyklovýletě i při vysokohorské turistice nebo když se nedaří v míčových hrách.

Co tedy můžete s Metropolitní univerzitou Praha v létě 2022 zažít?

Pokud ještě nemáte úplně zaplněné diáře, projděte si nabídku turnajů a vícedenních aktivit organizovaných Metropolitní univerzitou Praha.

Splujte například řeku Vltavu se zastávkou v magickém Českém Krumlově a Rožmberku. Přejděte Šumavu z Železné Rudy až k pramenům Vltavy. Nebo se pojeďte pokochat nádhernými výhledy, které nabízejí rakouské lienzské Dolomity nebo okolí Štýrského Tauplitzu.

Svým studentům univerzita nabízí také možnost ochutnat atmosféru tradičních pražských běhů Běchovice – Praha a pražského půlmaratonu. Tuto běžeckou nabídku se chystá v akademickém roce 2022/23 rozšířit o takzvanou „běžeckou MUPtour“. Ta nabídne možnost účasti v sérii vybraných závodů v běhu, cyklistice (MTB) a běžeckého lyžování.

Pokud vás některé akce zaujaly, ale nevyhovují vám letošní termíny, zaregistrujte se na e-mailu: sport@mup.cz, Metropolitní univerzita vás o následující akcích bude s předstihem informovat.


Zdroj: Pojďte se s Metropolitní univerzitou Praha vrátit k přírodě a pravidelnému pohybu. Metropolitní univerzita Praha. Tisková zpráva. 7. 6. 2022.

Související

Asistenční program DOBROKRUH věnuje první čtvrtletí roku 2024 boji proti domácímu násilí

Přejít na článek