Pomáhejte dětem spolu s IKEA

2. 2. 2017

Zaměstnanci obchodních domů IKEA pomáhají neziskovým organizacím pro děti a inspirují své zákazníky a širokou veřejnost k tomu, aby se k nim připojili.

IKEA se dlouhodobě snaží působit v lokálních komunitách v okolí svých obchodních domů a zlepšovat každodenní život mnoha lidem a zejména dětem. V rámci projektu Spolu s vámi obchodní domy IKEA v České republice každoročně darují dvaceti vybraným neziskovým organizacím pro děti nábytek a doplňky, a poskytnou jim služby dopravy, montáže a čas svých interiérových designérů. Společně tak přispívají k tomu, aby se děti a lidé, kteří se o ně starají, v prostorách organizace cítili co nejlépe.

Zaměstnanci IKEA těmto organizacím pomáhají také svou dobrovolnou činností. Letos vyzvali zákazníky IKEA a veřejnost, aby se k nim připojili. „Na stránkách projektu www.spolusvami.cz si lidé mohou vyhledat neziskové organizace zapojené do projektu, vybrat si, s čím by jim mohli pomoci, a potom organizaci přímo kontaktovat. Organizace vítají odbornou i manuální pomoc, zprostředkování zážitků pro děti a samozřejmě i hmotné dary, které jim pomohou pokrýt provozní náklady, vzdělávání zaměstnanců nebo aktivity pro děti,“ vysvětluje Lukáš Běhunčík, lídr komunitních projektů IKEA v České republice, Slovensku a Maďarsku. Děti jsou podle IKEA ti nějdůležitější lidé na světě. Pomoci jim můžete i vy.