Pomozte neziskovkám od počítače

30. 1. 2014

Líbí se vám projekty vybraných neziskových organizací? Čas od času přemýšlíte o tom, jak se do nich zapojit, ale nevíte jak? Pilně pracujete v kanceláři u počítače od rána do večera, takže vám sotva zůstane čas?

Přesně tento problém nedostatku času k dobrovolničení řeší webový projekt člena Asociace společenské odpovědnosti Um sem um tam. Skrze jednoduchý online seznam výzev (poptávek neziskových organizací po jednorázové několikahodinové práci odborníka) si může každý vybrat vhodnou příležitost podle svých profesionálních dovedností a časových možností.

Rovnou vidíte, jakou práci daná neziskovka shání, a zda se jedná o práci drobnou (1-3 hodiny), střední práci (4-7 hodin) nebo velkou práci (8-10 hodin). Dál už nahoru limit nejde. Tím jsou neziskovky nuceny projekty rozsekat do menších celků, takže nezatíží časově jednoho profesionála příliš. Na druhou stranu záleží čistě na odborníkovi, kolik a jak rozsáhlých výzev si vybere: někdo rád pomáhá příležitostně drobnou prací, jiný chce nové výzvy plnit každý týden. Záleží čistě na osobních možnostech i preferencích.

Tím, že profesionál vidí okamžitě název neziskovky, může si prokliknout její profil a podívat se na její zaměření. A zvolit, zda pomůže neziskovce věnující se životnímu prostředí, handicapovaným nebo třeba zvířatům. Nebo si naopak vyfiltruje výzvy podle toho, co sám umí a s čím chce pomoci, ať už je to třeba tlumočení, programování, focení, právo, sociální sítě, účetnictví nebo něco zcela jiného.

Um sem um tam vás omezovat nebude. Naopak! Za každou splněnou pomoc dostanete body, které vás posunou výše v žebříčku dobrosrdečných a pracovitých profesionálů. Zároveň se vám dostane příležitost vyzkoušet si něco nového, získat další kontakty a zároveň podpořit zajímavý projekt tím, v čem se cítíte silní, tedy vaším umem.

Odteď už žádné výmluvy, že musíte sedět celý den v kanceláři. Pomozte jednoduše kdykoliv, snadno a online.