Pomozte samoživitelkám z projektu Fandi mámám

Ze světa členů

31. 10. 2023

Samoživitelka Katka sama vychovává čtyřletou Amálku a desetiletého Jonáše. Do projektu Fandi mámám se přihlásila na jaře v roce 2021. Na začátku měla obavy ze zveřejnění svého příběhu: „Než jsem se do projektu přihlásila, hodně jsem to zvažovala, nechtěla jsem se prezentovat veřejně. Za svou situaci jsem se styděla. Strašně špatně jsem nesla, jak se mi sesypal můj domeček z karet v podobě toho, že samoživitelství zvládnu nakonec i s druhým dítětem.“

Díky pomoci dárců mohli Katce a jejím dětem ve Fandi mámám splnit všechna její přání – od potravin přes výtvarné potřeby pro děti až po pračku se sušičkou.

Katka získala díky projektu ale ještě mnohem víc než jen materiální pomoc. „Projekt mi dal možnost nahlédnout na sebe pohledem jiných lidí – to, že se mi sešlo tolik pomoci v tak krátkém čase, mě vyloženě zaskočilo a všechna ta milá komunikace s dárci, často velmi osobní, mi opravdu hodně pomohla i po psychické stránce. Na začátku jsem si přišla jako ohromný looser, ale nyní se tak už necítím,” napsala do Fandi mámám Katka před dvěma roky, když se projektu zúčastnila. Od té doby je samoživitelka Katka součástí týmu této organizace. I ve své složité životní situaci pomáhá ostatním maminkám, které zůstaly na své děti samy.

Katka je v současnosti vedena na Úřadu práce, alimenty na děti nedostává, ale využívá náhradní výživné. Aktuálně, od nástupu dcerky do školky, si hledá vhodné zaměstnání. Současně studuje ve 42 Prague, kde se učí programovat a ráda by svoji ekonomickou situaci změnila: „Studuji programování, baví mě IT technologie a ráda bych pracovala pro Fandi mámám, kde bych chtěla pomáhat s technickými věcmi, např. se správou webu, nebo s aplikací materiální pomoci FandiMat. Mohla bych tak konečně finančně zajistit sebe a své děti, a přitom dělat práci, která dává smysl a pomáhá ostatním single maminkám v podobných životních situacích.”

Teď můžete navíc hlasovat a svými body z věrnostního programu ROSSMANN CLUB podpořit maminku Katku i další maminky samoživitelky a organizaci Fandi mámám.

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Za dobu fungování už organizace pomohla téměř 200 konkrétním maminkám a do pomoci se zapojilo přes 2 000 lidí. Fandi mámám pomáhá v jednotlivých regionech České republiky, a to skrze své delegátky, které mají na starosti jednotlivé kraje. Jsou jimi často samy maminky samoživitelky, kterým ve Fandi mámám pomohli a ony teď pomáhají ostatním maminkám v jejich tíživé životní situaci a provádí je procesem přihlašování do tohoto projektu.


Zdroj: Pomozte samoživitelkám z projektu Fandi mámám. Fandi mámám. Blogový článek

Související

Nadace Krása pomoci hledá inspirativní osobnost roku 2024! Nominovat můžete až do konce února

Přejít na článek

Zlatá šedesátá? Zavzpomínáme na ně (s) tancem!

Přejít na článek