Pořiďte svým blízkým originální vánoční dárky bez stresu a šetrně k přírodě

13. 12. 2021

Přemýšlíte nad tím, čím letos obdarujete své blízké? Pokud vám není lhostejný stav naší planety, určitě vybírejte jen ze segmentu udržitelných dárků, v němž jsou dnes již naprostou samozřejmostí nejen eko obaly ale i další vychytávky jako například zelená doprava. Jedině tak budete mít ze svého nákupu skutečně radost vy, obdarovaní i příroda. Vedle věcných darů můžete navíc v dnešní době jednoduše šáhnout i po nespočtu různých voucherů na pomoc přírodě či zvířatům. Nakupujte na dobro, ohleduplně a bez stresu! Potřebnou inspiraci najdete v našich tipech.

Vysaďte za někoho strom
Chcete-li svým dárkem pomoci obnovit české lesy, vsaďte na sazenice stromů zakoupené na e-shopu Nakup na Dobro. O výsadbu nových stromků v lesích na Vysočině, které jsou nyní v zuboženém stavu kvůli kůrovcové kalamitě, se pak za vámi obdarovaného postará Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s organizací PEFC. Společně podpoříte obnovu lesů a snížíte uhlíkovou stopu svých dalších nákupů.

Voucher na jednu sazenici koupíte za 30 Kč na www.nakupnadobro.cz.

Zahrádka bez škůdců i bez chemie
Máte kolem sebe milovníky zahradničení? Obdarujte je stavebnicí hmyzí domeček. Skvěle se zabaví už při jejím sestavování a pak určitě ocení i fakt, že budou moci své zahrádce pomoci od škůdců bez chemikálií, a navíc ještě zvětší svou úrodu. Stavebnice obsahuje prkýnka s předvrtanými otvory, vruty a pletivo. Domeček předpřipravila integrační dílna, která vytváří pracovní příležitosti pro lidi s duševním onemocněním, a sice ze zbytkových odřezků dřeva, které by se jinak stalo odpadem.

Hmyzí domek pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 269 Kč.

Dobrý pocit při každé ranní kávě
Nejen milovníky kávy zaručeně potěší originální keramický plecháček s motivem vlka, který je s každým napitím přenese do nespoutané přírody. Kromě horkého nápoje je navíc bude hřát i dobrý pocit. Koupí hrnku totiž společně přispějete na divoce žijící zvířata Národního parku České Švýcarsko a pomůžete chránit jejich přirozené prostředí.

Hrnek Woolfie pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 290 Kč.

Podpořte výcvik asistenčních psů
Všem pejskařům s dobrým srdcem zajisté vykouzlí úsměv na rtech charitativní voucher na podporu výchovy budoucích asistenčních superpsů v Pestré psí školce. Aby psi mohli pomáhat svému budoucímu páníčkovi nebo paničce na sto procent, musí mít tu správnou průpravu už jako štěňata. Kromě studia a zábavy se v Pestré starají také o blaho jejich zdraví a bříšek. Koupí voucheru pomůžete Pestré psí školce pokrýt náklady na pořízení, krmení a odměny, hračky, pomůcky a veterinární ošetření.

Charitativní voucher pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 500 Kč.

Pyžamo šetrné k přírodě
Dokonalou harmonii mezi pohodlím, jemnou krásou a přírodou představuje dámské lněné pyžamo značky White Sage, jejíž produkty jsou šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také splňují nejpřísnější certifikace spravedlivých pracovních podmínek. Oblečte své drahé partnerky, maminky, sestry, dcery i babičky do kousků vytvořených s láskou k přírodě, které jim vydrží mnoho let.

Lněné pyžamo pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 2 290 Kč.

Hravé poznávání přírody
Máte doma školáka a chcete mu dopřát fajn venkovní zábavu na jaro? Dejte mu pod stromeček Hravý herbář od vzdělávacího centra TEREZA a každý měsíc se společně proměníte v bylinkové detektivy, kteří se vydávají po stopách jarních bylin. Budete probouzet semínka a pečovat o ně. Využijete rostliny a jiné přírodniny k tvoření. Připravíte si dobroty podle jarních receptů. Můžete společně žasnout, bádat, tvořit a ochutnávat.

Hravý herbář pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 258 Kč.

Kompostovat jde i ve městě
Pro rostliny není lepšího hnojiva nežli domácího kompostu vzniklého z organického odpadu. Chcete-li svým blízkým s pozitivním vztahem ke květinám a bylinkám udělat opravdu radost, pořiďte jim kompostér do domácnosti Bokashi, který rozkládá bioodpad pomocí fermentace a zamezuje tak hnilobnému procesu. Díky vzduchotěsnému víku je kompostéru zamezen přístup vzduchu a nešíří se tak žádný zápach. Výsledkem Bokashi kompostování je základ pro kvalitní kompost a kapalina, která se dá použít jako hnojivo. Praktické rady, jak pěstovat rostliny v džungli velkoměsta, pak přinese kniha Pěstujeme ve městě.

Kompostér Bokashi Organko 2 pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 2 290 Kč.
Knihu Pěstujeme ve městě pořídíte na www.nakupnadobro.cz za 399 Kč.


Zdroj: Pořiďte svým blízkým originální vánoční dárky bez stresu a šetrně k přírodě. Asociace společenské odpovědnosti, o.p.s. Tisková zpráva, 13. 12.2021.

Související

Inovace, trendy v udržitelném stravování a potravinářské novinky. Nenechte si ujít konferenci New Food Forum

Přejít na článek