Poznejte Prahu očima bezdomovců

13. 11. 2013

Tým mladých lidí, kteří pomocí sociálního podnikání odvážnou a zábavnou formou mění pohled veřejnosti na bezdomovce a umožňují jim tak jednodušší návrat do běžného života. To je Praqulic.

Zájemcům z řad veřejnosti tak Pragulic umožňuje poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví.

Na nevšední prohlídkovou trasu skrytým zákoutím Žižkova a Královských Vinohrad vás provede třeba Honza, který žije v Praze na ulici od povodní v roce 2002. Dříve pracoval jako ředitel v kreativní marketingové agentuře, nyní zachraňuje knihy, které lidé v hlavním městě vyhodí do kontejnerů. Prohlídky má zaměřené na umění, antikvariáty a neobvyklá místa spojená s jeho osobním příběhem.

Pragulic nabízí i „klasický“ teambuilding. Ten je založen na transferu know-how ze sféry bezdomovectví do každodenní firemní praxe. Služba je primárně zaměřená na manažery a zaměstnance z korporací, kteří se v rámci strukturovaného bezdomoveckého pětiboje mohou od člověka, od něhož by to pravděpodobně nikdy nečekali, naučit řadu praktických dovedností. Připraveny jsou úkoly z oblasti marketingu, prodeje, logistiky, financí a lidských zdrojů.

Prague Homeless Challange je celodenní interaktivní program pro skupiny mladých lidí, který je zaměřen na podporu ekologie, udržitelnosti a sociálního uvědomění. Součástí je praktické vzdělání týkající se přežití na ulici, návštěva bezdomovecké komunity a velké množství zábavných, kreativních a smysluplných aktivit.

Více informací, prohlídkové trasy, ceník a rezervační formulář zde.

Zdroj: pragulic.cz, 2013