Pozvánka na seminář Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery

13. 9. 2017

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR zve zástupce neziskových organizací do Olomouce na seminář a diskusi o aktuálních tématech v neziskovém sektoru. Setkání se zúčastní senátor za Olomouc MUDr. Lumír Kantor, Ph.D.

Dle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění z března 2017 v uplynulých pěti letech klesla důvěra Čechů k neziskovým organizacím pod hranici 40 procent. Na jejich činnost pak pravidelně přispívá pouhých šest procent lidí. Přesto více než tři čtvrtiny Čechů vidí potřebu existence neziskových organizací, a pokud přispívají, je pro ně dle průzkumu nejdůležitější poslání konkrétní neziskové organizace.Dle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění z března 2017 v uplynulých pěti letech klesla důvěra Čechů k neziskovým organizacím pod hranici 40 procent. Na jejich činnost pak pravidelně přispívá pouhých šest procent lidí. Přesto více než tři čtvrtiny Čechů vidí potřebu existence neziskových organizací, a pokud přispívají, je pro ně dle průzkumu nejdůležitější poslání konkrétní neziskové organizace.

I těmto tématům se bude věnovat seminář AKTIVNÍ NEZISKOVKY DŮVĚRYHODNÉ PRO DÁRCE A PARTNERY. Jeho součástí bude představení činnosti Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a diskuse o tématech, se kterými se neziskové organizace aktuálně setkávají. S odborníky z AVPO ČR bude možné řešit následující témata:

 

  • Co dárci a partneři očekávají od neziskových organizací
  • Mýty o neziskových organizacích a jak je bořit
  • Aktuálně řešená témata (např. legislativa)
  • Jak pomáhá AVPO ČR a proč být jejími členy
  • Značka spolehlivosti jako záruka pro dárce a nástroj rozvoje NNO

Seminář proběhne v úterý 3. 10. 2017 od 10 do 13 hodin v Olomouci v budově Knihovny města Olomouce na adrese Jungmannova 972/25. Vstup je volný.

O AVPO ČR

Posláním AVPO ČR je přispívat k vytváření transparentního, spolehlivého a moderního neziskového sektoru. Svým členským organizacím poskytuje AVPO ČR konzultační a vzdělávací služby, pravidelně je informuje o novinkách týkajících se neziskového sektoru a aktivně hájí jejich zájmy. O zlepšení důvěry v neziskový sektor usiluje AVPO ČR tím, že nabízí neziskovým organizacím možnost ucházet se o značku Spolehlivá veřejně prospěšná organizace.

Pro registraci, prosím, vyplňte formulář ZDE. Více informací naleznete na webových stránkách AVPO ČR, a také na jejich Facebookové stránce.