Přijďte do Brna na Youth Startup Festival poznat inovativní startupy

20. 4. 2018

Na brněnském výstavišti proběhne evropská prezentace studentských projektů a startupů Youth Startup Festival.

V jihomoravské mece IT technologií v Brně proběhne 16. 5. 2018 v pavilonu P brněnského výstaviště evropská prezentace studentských projektů a startupů Youth Startup Festival. Organizátorem je spolek SERENDIPITY zabývající se neformálním vzděláváním v IT a polytechnice. „V ČR neexistuje akce kde by se mohly prezentovat pod jednou střechou mládežnické projekty a bezprostředně se konfrontovat s korporátní, odbornou a veřejnou sférou„, říká Aleš Baran, ředitel festivalu.

Prezentovat se budou projekty dětí, mládeže a studentů základních, středních a vysokých škol od 13 do 30 let. Témata ani počet prezentovaných projektů jednoho vystavovatele nejsou omezena. Prezentace projektů se uskuteční formou vyvěšení plakátů na stojanech, stolech nebo prostřednictvím prezentace na stáncích. Návštěvníci akce si mohou vybrat svůj cool projekt. Při vstupu dostanou samolepicí lístek, který budou mít možnost vylepit přímo na vyvěšené plakáty a stánky. Podle počtu vylepených lístků se projekty vyhodnotí. Tři nejlepší v žákovské, středoškolské a vysokoškolské kategorii odmění žadatel věcnými cenami. Očekává se až 1.000 zaslaných návrhů projektů z ČR i mimo ni, ze kterých odborná komise připustí k prezentaci až 500 projektů. Festival je určen zejména studentům, pedagogům, pracovníkům středisek volného času, investorům, podnikatelů, kreativcům, startupovým odborníkům i široké veřejnosti.

Očekávaná návštěvnost je 8.000 osob. Středoškolské a vysokoškolské projekty se mohou přihlásit do pitche. Ti nejlepší budou odměněni studijní cestou do Štrasburku. Festival se koná jako jednodenní doprovodná akce 3. ročníku mezinárodního Veletrhu Věda Výzkum Inovace 2018 v doprovodu s veletrhem práce JobFair.COOL. Součástí festivalu budou semináře na vybraná témata z oblasti vědy, podnikání, sociálních sítí, IT a networking. Závěr festivalu zakončí afterpárty. Festival přispěje ke smysluplnému trávení volného času dětí a mládeže a motivuje žáky a studenty k formálnímu i neformálnímu vzdělávání, podnikání, soutěživosti a poznávání vědy. Studenti snadněji získají pozornost svého projektu i své osoby tj. snadněji získají projektové partnery, možnost brigády, stáže, stipendia, mentora, sponzoringu, investora apod. Navíc budou mít příležitost se poměřit s projekty v mezinárodním měřítku.

Hlavními programovými partnery jsou Google a Microsoft. Výjimečností festivalu bude, že zkušení projektoví mentoři Google budou v průběhu festivalu navštěvovat vystavující a radit jim v základních otázkách dalšího rozvoje a přímá konfrontace studentských projektů s vystavujícími zástupci až 150 korporátů veletrhu VVVI.

Festival získal záštitu Asociace krajů ČR, Evropského parlamentu, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva školství, mládeže a sportu ČR a europoslance Tomáše Zdechovského. Více informací o akci je možno získat na www.youthstartupfestival.com či na sociální síti www.facebook.com/youthstartupfestivalcz nebo FB události festivalu.


Zdroj: Tisková zpráva, Aleš Baran, SERENDIPITY