Přijďte do Westfield Chodov podpořit děti z neúplných rodin

29. 11. 2019

Do akce, která oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky, se letos 3. prosince zapojí i Westfield Chodov. Se svými zákazníky podpoří neziskovou organizaci Klub svobodných matek.

Blížící se Vánoce s sebou již tradičně přináší sezónu, během které lidé po celém světě nemyslí jen na sebe, ale také na ty, kteří v životě neměli takové štěstí. Vánoční charitativní období letos ve Westfield Chodov zahájí globální dobročinná kampaň Giving Tuesday, která podpoří neziskovou organizaci Klub svobodných matek. Westfield Chodov spolu s Klubem a s Asociací společenské odpovědnosti uspořádá sbírku vánočních dárků pro děti z neúplných rodin. Dárečky budou následně rozeslány rodičům prostřednictvím Zásilkovny, aby je dětem mohly dát pod stromeček.

„Je skvělé, že se do oslav štědrosti zapojuje i jedno z největších nákupních a volnočasových center v Česku a dává svým zákazníkům jednoduchou možnost, jak přispět potřebným a pomoci splnit některá vánoční přání dětí z neúplných rodin. Štědrost je něco, co spojuje všechny lidi,“ uvedla Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti

Pomáháme plnit vánoční přání dětem z neúplných rodin

Do dobročinné kampaně Giving Tuesday se může zapojit každý, kdo by rád udělal radost dětem, které by jinak pod stromečkem svůj vysněný dárek nenašly. Nezisková organizace Klub svobodných matek i letos pořizuje vánoční dárky pro více než 100 dětí rodičů samoživitelů. Akce probíhá pod názvem Pomáháme plnit vánoční přání dětem z neúplných rodin. „Každé dítě by mělo najít pod vánočním stromečkem to, co si nejvíce přeje. S pomocí našich zákazníků k tomu budeme moci přispět,“ dodává Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Podpora matek samoživitelek a dětí z neúplných rodin je srdeční záležitostí společnosti Zásilkovna. Proto se na Giving Tuesday připojili k této aktivitě v obchodním centru Westfield Chodov, jenž bude ve dnech30. listopadu do úterý 3. prosince pořádat sbírku vánočních dárků pro děti z neúplných rodin. Věnované dárky Zásilkovna zdarma rozešle dětem po celé České republice. „Jsem moc rád, že jsme mohli tuto akci podpořit a pomoci tak tomu, aby děti z neúplných rodin dostaly své dárky včas. Zásilkovna dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na děti a rodiny, které potřebují pomoc v životně složitých situacích,“ říká Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, majitele Zásilkovny. Jejich dárcovskou výzvu naleznete ZDE.Klub v současné době sdružuje přes 8 000 samoživitelů z celé České republiky a mezi nimi vybral ty, jejichž finanční situace je nejtíživější a neumožňuje jim dárky pro děti pořídit. Od pátku 30. listopadu do úterý 3. prosince budou zástupkyně Klubu v nákupním centru Westfield Chodov prodávat výrobky z klubového e-shopu a zákazníci centra budou mít zároveň možnost jednotlivé dárky z vánočního seznamu přání zakoupit a odevzdat u stánku. Stánek zákazníci najdou v přízemí v blízkosti prodejen Cropp a Vodafone.


Zdroj: Tisková zpráva, Westfield Chodov se zapojí do světového svátku dárcovství. V rámci Giving Tuesday podpoří neziskovou organizaci Klub svobodných matek, Westfield Chodov.