Připojte se ke Dni Země a začněte se změnou hned teď!

21. 4. 2020

Den Země letos tradičně oslavíme 22. dubna. Netradičně však v tuto dobu naše společnost čelí dvěma velkým výzvám. První je pandemie COVID-19. Druhou je přicházející klimatická krize.

Dvě velké výzvy. Můžeme a musíme čelit oběma. Svět nebyl připraven na koronavirus. Ale stále máme čas se připravit na klimatickou krizi, a to ve všech částech světa. Proto hlavním tématem letošních oslav Dne Země je mobilizace světa, aby se postavil čelem k nejnaléhavějším výzvám současné doby – od změny klimatu přes odlesňování až po vymírání druhů.

Využijme na Den Země 2020 veškerých aktivit a nástrojů, které máme k dispozici, ke změně našich životů a naší planety, nejen na jeden den, ale na vždy. I když letos musíme kvůli koronaviru udržovat bezpečnou vzdálenost vůči ostatním kolem nás, náš hlas neutichne. Jediná věc, která zněmí svět, je odvážný a společný požadavek na nová řešení.

Možná je mezi námi právě teď velká vzdálenost, ale díky síle digitálních médií jsme si blíž, než kdykoliv předtím. Zatímco se můžete cítit izolovaní, pamatujte, že nikdy nejste sami, protože zde na Zemi jsme v tom všichni spolu. Lidské zdraví a zdraví planety jsou neoddělitelně spjaty. Abychom ochránili jedno, musíme ochránit i druhé.

Připojte se ve středu 22. dubna k 24 hodinám aktivit v rámci globální digitální mobilizace, která bude pohánět velké i malé akce, vyslyší hlasy různých jednotlivců i organizací a bude požadovat jasnou akci pro lidi a planetu. Během letošního 50. výročí Dne Země bude digitální prostor plný debat, výzev k akci, představení, videí a mnoha dalších aktivit.

Zatímco Den Země se přesouvá do digitálního prostoru, náš cíl zůstává stejný: mobilizovat celý svět, aby přijal smysluplné akce vedoucí k reálné změně. Nezáleží na tom, kde se nacházíte, vždy můžete udělat změnu. Nejste v tom sami, protože společně zachráníme Zemi!

Speak up – Promluvte

Uplatněte své právo na vyjádření, prosazení a obranu svých názorů. Zatímco se nebudeme moci setkávat osobně, můžeme se podporovat online. Buďte aktivní, sdílejte, co děláte na Den Země, odkud jste, a za co bojujete – mohou to být vaše děti, komunita, pitná voda, cokoliv. Přidejte svůj hlas ke globální akci pomocí hashtagu #EarthDay2020.

Act – Konejte

Každý může něco udělat. Přidejte se 22. dubna k 50. výročí Dne Země a podpořte 24 hodin aktivit, z kteréhokoliv koutu světa. Připojte se na stránce earthday.org a na sociálních sítích @earthdaynetwork. Každou hodinu pro vás budeme přidávat novou inspiraci, jak podpořit aktivity vedoucí ke změně.

Vote – Volte

Více jak 65 zemí čekají v roce 2020 volby. Prosazujte své názory podporou kandidátů, kteří budou bojovat za planetu. Pokud zrovna neprobíhají volby nebo jste příliš mladí, abyste se jich mohli účastnit, stále existuje spousta způsobů, jak vyjádřit svůj hlas, ať už budete aktivní na sociálních sítích svých kandidátů nebo se stanete jejich dobrovolníky. 22. dubna pošlete zprávu svému oblíbenému kandidátovi a připravte se na volby.

Educate – Vzdělávejte se

Den Země se poprvé oslavil v roce 1970 a brzy se z univerzitních kampusů rozšířil i do komunit, kde nesl informaci o potřebě změny. Dnes, když se Den Země stává digitálním, přinášíme naše aktivity do celosvětového měřítka. Tucet nejinspirativnějších hudebníků, umělců, vědců a lídrů využijí sílu digitalizace ke sdílení svých zkušeností a odborných znalostí během 24 hodin EARTHRISE. Buďte při tom!


Zdroj: Digital Earth Day, Dostupné ZDE.

Související

Zúčastněte se udržitelné konference s podtématem: Klimatické změny budoucnosti

Přejít na článek