Připravte se na hru, která mění svět! Zbývá poslední týden do uzavření registrací Global Goals World Cup Prague

24. 3. 2019

Ženské týmy se mohou do konce března 2019 registrovat do unikátního fotbalového turnaje na podporu globálních cílů od OSN.

Všechny ženy jsou předurčeny k tomu, aby se zapojily a zahrály si v prvním aktivistickém fotbalovém turnaji, který inspiruje a angažuje celý svět. Global Goals World Cup, iniciativa dánské sportovní neziskové organizace Eir Soccer, se letos koná ve střední Evropě vůbec poprvé! Přihlášky do turnaje se otevřely 8. března 2019 na Mezinárodní den žen a uzavřou se již tuto neděli 31. března 2019. Finále se poté odehraje 29. května 2019 na Václavském náměstí v Praze za účasti známých osobností nejen ze světa sportu, politiky a zahraničních hostů. Ve fotbalovém turnaji se utká okolo 24 týmů žen s jediným cílem – hrát pro lepší svět. Každý tým totiž bude bojovat za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN.

Plánujete se do této jedinečné sportovní události zapojit? Doporučujeme pročíst naše tipy a bližší informace, které mohou všem týmovým kapitánkám pomoci s registrací a tréningem týmu. Kdo se vůbec může do turnaje zapojit?

 • Ženy, kterým je 18 let a více
 • Tým může reprezentovat neziskovou organizaci, firmu, instituci, město a nebo prostě jen své hráčky
 • Tým sestává z pěti až osmi žen
 • K registraci si každý tým musí vybrat jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje, který bude aktivně podporovat
 • Pro účast v turnaji je třeba na začátku dubna 2019 zaplatit registrační poplatek.

Ambasadorem GGWCup je dánský herec a UNDP ambasador Nikolaj Coster-Waldau

1.) Sestavte si svůj tým

Zapojte minimálně 5 a maximálně 8 žen z vašeho okolí. Mohou to být spolupracovnice, kamarádky ze studií, sestry či sestřenice nebo sousedky. Všem zapojeným ženám musí být 18 let a více.

Po uzavření registrací proběhne finální výběr týmů. Na začátku dubna 2019 dají organizátoři všem registrovaným týmovým kapitánkám vědět, zda se jejich tým úspěčně kvalifikoval. Následuje zaslání první společné fotografie týmu a finální seznam všech zapojených hráček. Pro všechny kapitánky týmů a zástupce managementu přihlášených organizací je připravena odpolední akce s předáním SDGs míčů. Akce se koná ve středu 10. dubna 2019 od 15:30 hodin ve Werichově vile v Praze.

2.) Vyberte si globální cíl, za který budete kopat

Který ze 17 Cílů udržitelného rozvoje vás nejvíce oslovuje? Pro který byste byly ochotny bojovat a vyhrát? Řekněte nám svůj příběh o tom, proč chcete hrát zrovna za tento globální cíl a popište, jaké plánujete podniknout kroky k jeho naplnění. Výběrová komise vybere nejvíce inspirativní týmy.

Více než sportovní talent se v této hře počítá schopnost aktivně bojovat za konkrétní společenské téma, např. zlepšení přístupu ke vzdělávání, snížení chudoby, odstranění nerovností nebo třeba boj za snížení množství odpadu či spotřeby plastu.

3.) Využijte možnost zahrát si v turnaji jako ideální nástroj k aktivismu

Chceme oslavit aktivity všech týmů na podporu globálních cílů, všechny týmové udržitelné iniciativy a jejich inovativní nápady, jak lze SDGs šířit dále a pomáhat! Dosud bylo díky kampaním, které turnajům předcházejí, uskutečněno více než 20 000 akcí a některé dokonce změnily zákony.

Pokud je ve vašem týmu nadšená novinářka, může napsat článek. Pokud máte v týmu talentovanou šéfkuchařku, můžete pozvat celou komunitu na večeři na podporu globálních cílů. Záleží-li vám na životním prostředí, můžete jako tým zorganizovat úklid běžecké stezky ve vašem okolí. Můžete sbírat peníze pro dobrou věc, vzdělávat děti o SDGs, vést osvětovou kampaň proti používání jednorázového plastu, nebo se pokusit o změnu legislativy. Nic není příliš velké ani příliš malé.

Důležité je vše sdílet na sociálních médiích s hastagy #GGWCupPrague a označit @ggwcup a @aociacecsr_cz.

4.) Registrujte svůj tým

Pro zapojení se do Global Goals World Cupu je nutné včas registrovat tým. Týmové kapitánky musí ženský tým přihlásit ZDE do 31. března 2019. Podmínkou registrace je uhrazení registračního poplatku a aktivní účast na Global Goals World Cup Prague, které se koná ve středu 29. května 2019 v dolní části Václavského náměstí v Praze. Všechny týmy si hradí náklady na cestovné a ubytování.

Vítězný tým Global Goals World Cup Prague získá možnost reprezentovat Česko na světovém finále Global Goals World Cup New York, které se koná vždy v září v rámci zasedání Valného shromáždění OSN.

Speciální bodový systém

Během zápasu v „malém fotbalu” se v 6 minutové hře utká 5 na 5 žen. Panel rozhodčích pod vedením kreativního producenta a umělce Yemi A.D. po každé hře rozdělí mezi dva týmy celkem čtyři body.

 • Pro tým, který dal více gólů – do hry je totiž potřeba vložit víc než jen sportovního ducha. 1 bod však patří tomu týmu, který dal ve hře více gólů. V případě remízy získá každý tým ½ bodu.
 • Pro nejoriginálnější tým – fandíme originalitě a síle projevu. Odměníme tvůrčí aktivitu, kterou do hry vnesete: originální kostýmy z udržitelných materiálů, pokřiky, tance… Kreativitě se meze nekladou.
 • Pro dav, který nejvíce fandí – globální cíle jsou pro všechny a zaslouží si ten největší fanklub. Zapojte co nejvíce fanoušků, aby vám pomohli zvýšit povědomí o cíli, za který kopete. Buďte co nejvíce slyšet!
 • Pro nejlepší aktivitu na podporu SDGs – nesmírně důležitá je kolektivní aktivita a osvětová kampaň na podporu cíle, za který hrajete. Možností, jak měnit svět a pomáhat cíle naplňovat, je nepočítaně…

Co je v ceně balíčku?

 • míč UN Global Goals (original UN Global Goals ball)
 • odznaky a samolepky UN Global Goals
 • v rámci turnaje profesionální foto týmu (3-5 fotek)
 • profil s prezentací týmu na globálním webu GGWCup.com
 • sportovní kosmetický balíček pro všechny hráčky týmu
 • přístup do SDGs lounge zone v IKEA Pointu
 • kupóny na základní občerstvení pro celý tým (jídlo a pití v době konání turnaje)

Kromě zápasů bude pro diváky připraven bohatý doprovodný program včetně živě streamovaných debat na vybraná témata z oblasti udržitelnosti. Zázemí pro hráčky a inspirace pro veřejnost ze světa udržitelnosti bude připravena v IKEA Pointu na Václavském náměstí v Praze.

Registrujte tým ZDE! Více informací naleznete na ggwcup.com/prague2019. Sledujte facebookovou událost ZDE, ať vám neuniknou žádné novinky.