Připravujeme nové vydání katalogu udržitelných dárků členů Asociace

9. 6. 2020

Asociace společenské odpovědnosti připravuje již třetí vydání katalogu udržitelných dárků svých členů. Ten má přinést co nejvíce tipů a nápadů na udržitelné dárky pro firemní klienty, přátele i rodinu. Nový katalog bude představen na letní networkingové akci členů Asociace, zaměřené na téma udržitelnosti v době pokovidové.

Katalog udržitelných dárků si získal oblibu již při svém prvním vydání. Nápad na tvorbu katalogu vznikl původně v předvánočním období, kdy řada firem a organizací sháněla tipy na vánoční odpovědné dárky pro své klienty a blízké. Tato idea později vedla k vytvoření katalogu udržitelných produktů, které je možné darovat nejen na Vánoce, ale po dobu celého roku.

Ručně vyráběné hračky, udržitelná móda nebo nápady na smysluplné nákupy, reklamní předměty či vánoční dárky – nejen to jste mohli nalézt v loňském katalogu udržitelných dárků členů Asociace společenské odpovědnosti. Mezi více než šedesáti tipy se objevily i fairtrade výrobky, veganské produkty a produkty s možným brandingem či náhradním plněním pro firmy. Řada udržitelných produktů zaujala firmy natolik, že se je rozhodly zakoupit jako dárek pro své klienty i zaměstnance.

Například firmu CHEP nadchly keramické ovocné misky ze Sdružení TULIPAN, které jsou ručně vyráběné v chráněných dílnách, kde jsou zaměstnány osoby především s duševním onemocněním. Společnost Flixbus naopak zakoupila biodynamické víno z Vinných sklepů Kutná Hora, které je nositelem prestižní známky biodynamického zemědělství DEMETER.

V nabídce dárků se tradičně objevují nejen udržitelné produkty, ale také zážitky všeho druhu. Například organizace Tichý svět v loňském katalogu prezentovala interaktivní workshopy znakového jazyka. Toulcův dvůr lákal na netradiční zážitky se zvířaty na farmě. A Balance Club Brumlovka nabízel členství ve svém klubu jako cestu ke zdravému a kvalitnímu životu.

Příspěvky do nového katalogu udržitelných dárků na sezónu 2020-2021 mohou členové Asociace zasílat do 21. června 2020, a to prostřednictvím tohoto formuláře. Nový katalog bude představen na letní networkingové akci členů Asociace, v rámci které budou mít organizace možnost své produkty vystavovat a prodávat. Tato členská akce se uskuteční 20. srpna 2020 . Všechny dárky z katalogu budou současně zaneseny do mobilní aplikace Dobromappka. Ta mapuje dobrá místa v České republice, kde můžete svým nákupem pomoci někomu jinému i naší planetě. Hledat v ní lze podle různých filtrů, jako zero waste, móda, jídlo a pití. Jedním z filtrů v aplikaci je právě i kategorie udržitelných dárků členů A-CSR.

Související

ADRA Česká republika pomáhá lidem zasaženým povodněmi ve Slovinsku

Přejít na článek

Extrémní sucho v Etiopii: nepršelo už dva a půl roku

Přejít na článek