Proč se letos zapojit do Giving Tuesday, světového dne štědrosti a dobrých skutků?

19. 10. 2021

Do oslav světového dne štědrosti a dobrých skutků dnes zbývá přesně 6 týdnů. “Štědré úterý” letos připadá na úterý 30. listopadu 2021. Slaví se vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství na Black Friday.

Giving Tuesday se po celém světě koná již od roku 2012. V Česku tento den zastřešuje od roku 2016 Asociace společenské odpovědnosti. Za těchto 5 let Češi darovali v rámci Giving Tuesday více než 180 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků.

I letos můžete registrovat své dárcovské výzvy. Registrace otevřeme v pondělí 1. listopadu 2021 na webových stránkách www.giving-tuesday.cz. Registrovat výzvy bude možné do půlnoci v pondělí 29. listopadu 2021.

Letos navíc pro všechny, kteří se chtějí zapojit, pořádáme unikátní Giving Tuesday Summit. Na summitu zjistíte vše, co o letošním ročníku potřebujete vědět. Konference proběhne už 2. listopadu od 9.30 do 12.00 hodin v T-Mobile Magenta Experience Center (Arkády Pankrác, Praha 4).

Představíme vám trendy v marketingu a v sociálních sítích v oblasti dárcovství. Poradíme, jak během tzv. štědrého úterý pracovat s Facebookem a Instagramem nebo jak využít Twitter k mobilizaci lidí ke změně. Poslechnete si, jak mohou neziskové organizace využívat LinkedIn ke spojení s dárci a podporovateli nebo jak efektivně rozšířit dárcovskou kampaň pomocí Google a YouTube. Představíme, jak v dárcovství začít pracovat s TikTokem, nejrychleji rostoucí sociální sítí dneška. Čeká vás i představení hned několika příkladů dobré praxe od partnerů světového dne štědrosti a dobrých skutků v Česku.

Více o summitu najdete na tomto odkazu nebo na facebookové události ZDE.

Pokud stále váháte, zda se letos zapojíte, tak těchto 5 důvodů vás zaručeně přesvědčí:

1. Zmobilizujte lidi kolem vás

Iniciativa Giving Tuesday vám umožní aktivně zapojit vaše podporovatele i získat nové dárce.

2. Máte šanci získat pomoc

Oslovte veřejnost i firmy a požádejte o pomoc v oblasti, se kterou dlouhodobě bojujete.

3. Stanete se součástí globálního hnutí

Zapojte se do celosvětové kampaně. Staňte se součástí globálního hnutí, které tvoří stovky milionů lidí po celém světě.

4. Díky kampani se o vás dozví více lidí

Giving Tuesday skvěle funguje na sociálních sítích. Zájem o dobré příběhy však mají i média. Pomáhejte nám dělat svět lepší!

5. Funguje to

Myšlenka, kterou Giving Tuesday nabízí, je lidem velmi blízká. Dobré skutky potěší každého. Dobročinnost v lidech navíc aktivuje hormon štěstí.


Pokud máte specifické otázky nebo s námi chcete sdílet vaše aktivity a plány na Giving Tuesday 2021, kontaktujte nás na e-mailové adrese givingtuesday@a-csr.cz.

 

Související

Světový den štědrosti a dobrých skutků letos přinesl 62 milionů korun

Přejít na článek

Giving Tuesday 2022: Jak se letos zapojují neziskové a dobročinné organizace?

Přejít na článek

Ostravská ADRA zapojila v minulém roce rekordní počet dobrovolníků

Přejít na článek